MojAndroid

Spoločnosť Google vydáva každý mesiac bezpečnostnú záplatu systému Android a tradične ju ako prvé dostanú smartfóny série Google Pixel. Inak tomu nie je ani tento mesiac. Server AndroidAuthority informuje o augustovej záplate, ktorú okrem Pixelov obdržal aj smartfón Essential Phone PH-1 od otca Androidu Andyho Rubina. Už druhý mesiac v rade nedostal bezpečnostnú záplatu tablet Google Pixel C. Spoločnosť Google prednedávnom skončila s vývojom svojich tabletov.

Oprava chýb a pár vylepšení

Augustová záplata opravuje viacero zraniteľností v knihovniach Android Open Source Project (AOSP). V prípade Essential Phone PH-1 neprináša nič naviac okrem opráv, ale u smartfónov Google Pixel nájdeme pár vylepšení. Konkrétne sa jedná o tieto vylepšenia:

  • Vylepšenia konfigurácie uložených Wi-Fi sietí (všetky telefóny Pixel)
  • Vylepšenia stability prihlásenia cez Wi-Fi CaptivePortalLogin (všetky telefóny Pixel)
  • Vylepšenia režimu spánku (Pixel 3a a Pixel 3a XL)

Možnosť offline inštalácie

Aktualizácia s augustovou bezpečnostnou záplatou by mala byť dostupná formou OTA cez Nastavenia – > Systém – > Rozšírené – > Aktualizácia systému. Ak aktualizácia nie je dostupná, tak ju môžete nainštalovať aj manuálne z nasledujúcich linkov.

Náš tip
HTC U11: Aktualizácia na Android Pie prichádza konečne do Európy | Aktualizované

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+