MojAndroid

Vďaka konferencii Google I/O 2019, ktorá sa uskutočnila minulý týždeň v San Franciscu, získali developeri so zariadeniami Google Pixel nielen nové poznatky o chystanom systéme Android Q, ale aj jej jeho tretiu betaverziu. Tá prezradila viacero nových funkcií, ako napríklad tmavý režim, nové navigačné gestá, vylepšenú funkciu Digitálnej rovnováhy (Digital Wellbeing), nový notifikačný kanál, projekt Mainline pre rýchlejšie bezpečnostné aktualizácie, komunikačné bubliny a ďalšie novinky. Jednou z nich by mala byť aspoň v prípade smartfónov Google Pixel funkcia automatickej detekcie autonehody.

Členom XDA sa podarilo nájsť v kóde tretej betaverzie Android Q aplikáciu s názvom Safety Hub v rámci balíčku com.google.android.apps.safetyhub. V ňom sa nachádzajú dva obrázky, ktoré signalizujú autonehodu. Nie je jasné, akým mechanizmom bude smartfón nehodu detegovať, ale pravdepodobne v tom bude zapojený akcelerometer, GPS alebo aj mikrofón. Nie je zrejmé ani to, čo sa bude diať po detekcii, ale je pravdepodobne, že smartfón nahlási autonehodu záchrannej službe, respektíve privolá potrebnú pomoc. Podrobnosti k novej funkcii sa dozvieme pravdepodobne po lete pri predstavení stabilnej verzie Android Q a štvrtej generácie Pixelov.

16.5.2019
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+