MojAndroid

Situácia s launchermi od Google sa v poslednom období výrazne zmenila. Najskôr bol predstavený Google Experience Launcher, ktorý sa neskôr zmenil na Google Now Launcher. Aplikácia bola spočiatku dostupná iba na Nexus smartfónoch, no neskôr si ju používatelia mohli oficiálne stiahnuť na akékoľvek zariadenie s Androidom s podporovanou verziou. S príchodom Pixel smartfónov bol predstavený nový Pixel Launcher, ktorý bol ale znovu exkluzívny pre Google zariadenia. To sa teraz mení, aj keď iba neoficiálne.

Všetka funkcionalita ostala zachovaná

Vďaka podarenému portu je teraz možné Pixel Launcher nainštalovať vo forme APK súboru na akékoľvek ďalšie Android zariadenie a nepotrebujete k tomu ani práva ROOT. Stačí stiahnuť súbor, ktorý nájdete na tomto odkaze a môžete začať naplno využívať aplikáciu.

Ak máte oficiálny Pixel Launcher, APK súbor nesťahujte

Tá by mala fungovať presne tak ako na zariadeniach Pixel. Fungovať bude aj odkaz na Google Now vďaka ikonke s logom “G”. Fungujú aj akcie pri dlhom stlačení ikony, ako aj atraktívny widget s počasím a dátumom. Zatiaľ sa zdá, že aplikácia nemá ani žiadne bugy a skutočne by mala fungovať bez akýchkoľvek problémov. Jediným obmedzením je, že ak máte už stiahnutý Pixel Launcher, nebude vám fungovať widget s počasím. Na druhej strane, ak vaše zariadenie patrí medzi podporované, nemáte dôvod si túto aplikáciu sťahovať, pretože neprináša žiadnu funkcionalitu navyše. Ide iba o port, ktorý aplikáciu sprístupňuje oveľa širšiemu portfóliu zariadení.

-> Pixel Launcher – APK súbor na stiahnutie <-

Zdroj: Reddit, GitHub via GSM Arena

14.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+