MojAndroid

Viacerí používatelia sa v poslednej dobe sťažovali, že spoločnosť stojaca za populárnou klávesnicou Fleksy sa v poslednej dobe odmlčala. Jej komunikačné kanály zostali tiché, podpora neodpovedala na e-maily a nikto nevedel, čo sa deje. Teraz je už zrejmé, že v spoločnosti prebiehala obrovská zmena, ktorú má na svedomí sociálna sieť Pinterest. Tá odkúpila aplikáciu, ktorá si doteraz našla milióny fanúšikov po celom svete.

Toto spojenie je ale veľmi zaujímavé a zatiaľ nie je celkom zrejmé, čo si Pinterest od tejto akvizície sľubuje. Klávesnica patrila medzi obľúbené najmä vďaka skvelej funkcií opravy a schopnosti rozoznať, čo sa používateľ snaží napísať, aj keď spravil veľa chýb. Budúcnosť klávesnice ale nie je zrejmá. V súčasnosti je aplikácia stále dostupná v obchode Play bez akýchkoľvek upozornení od vývojárov, že by sa čokoľvek malo zmeniť.

Ďalšie zdroje ale naznačujú, že Pinterest neodkúpil aplikáciu ako takú, ale iba jej vývojárov. To by ale pre fanúšikov klávesnice mohlo mať oveľa horšie následky, pretože je veľmi pravdepodobné, že aplikácia nebude ďalej podporovaná. Tu už ale iba špekulujeme a pokiaľ neuvidíme oficiálne vyhlásenie aspoň jednej zo strán, nebudeme si istí, čo stojí za účelom tejto akvizície. Jedno vyhlásenie síce vývojári aplikácie už uskutočnili, no tam nešpecifikujú, ako bude ďalej prebiehať vývoj aplikácie. Spomenuli iba to, že kód aplikácie bude teraz dostupný pre všetkých, aby mohli prispievať aj ďalší šikovní vývojári. Ak by ale došlo k najhoršiemu, chýbala by vám klávesnica, alebo používate nejakú inú? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Fleksy via Android Police

16.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+