MojAndroid

Elektronické zariadenia v súčasnosti starnú pomerne rýchlym tempom. Týka sa to najmä mobilných zariadení, ktoré sa menia tak rýchlo, že už po niekoľkých mesiacoch od ich kúpy prichádzajú lepšie a výkonnejšie modely. Časom sa tiež môže stať, že používaním konkrétneho zariadenia zistíte, že vám nie úplne vyhovuje veľkosť vnútornej pamäte, kapacita batérie alebo výkon. Riešením je kúpa nového smartfónu, ktorý by vaše nové požiadavky spĺňal. Čo keby sa však jednotlivé komponenty dali jednoducho vymeniť za lepšie? Presne s takouto ideou sa pohráva koncept smartfónu založený na vymeniteľných blokoch. Volá sa Phonebloks.

phonebloks

Koncept Phonebloks sa skladá z niekoľkých častí. Asi najdôležitejšou je samotná základná doska spájajúca jednotlivé bloky, ako displej, batériu, WiFi, Bluetooth, fotoaparát, vnútornú pamäť, procesor a pod. Tieto sa dajú jednoducho vymeniť a pripevniť len pomocou dvoch skrutiek na bokoch smartfónu. Vďaka tomu je možné jednotlivé bloky jednoducho vymieňať a to bez potreby odborného zásahu servisu. Ak sa vám rozbije displej pri páde, tak ho jednoducho vymeníte za nový. Potrebujete väčšiu batériu, môžete ju mať. Celé zariadenie si môžete v podstate poskladať úplne sami s výberom komponentov od rôznych výrobcov. Ako to funguje si môžete pozrieť na videu:

Phonebloks je zatiaľ samozrejme len konceptom, ktorý hľadá sociálnu podporu u ľudí po celom svete. Ak chcete projekt podporiť svojou účasťou, môžete tak urobiť na stránkach Thunderclap. Ak sa nájde dostatok ľudí čo by chceli vlastniť podobné zariadenie, môžno sa v budúcnosti dočkáme smartfónu podobného práve konceptu Phonebloks. Nečakajte však, že sa niečo podobné udeje z roka na rok. Výrobcovia smartfónov momentálne profitujú najmä z predaja klasických smartfónov a je preto len málo pravdepodobné, že by sa uchýlili k podobnému kroku.

Zdroj: thunderclap

11.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+