MojAndroid

Ak dnes nejaký výrobca audio techniky predstavuje bluetooth slúchadlá, tak väčšinou ide o TWS slúchadlá po vzore Apple AirPods. Značka Philips však teraz prišla s originálnym nápadom. Podľa portálu GizmoChina predstavila svoje prvé slúchadlá na spánok Philips N7808.

Philips N7808 vyriešia problémy so spánkom

Slúchadlá Philips N7808 majú totiž senzory, ktoré monitorujú spánkový režim a vypnú zvuk, keď používateľ zaspí respektíve postupne upadá do hlbokého spánku. Využívajú pritom infračervený snímač, ktorý umiestnený v ušnici a sníma váš tep Tento mechanizmus je vyvrcholením spolupráce spoločnosti TP Vision s vedcom Kokoonom v oblasti spánku.

Philips N7808 | Zdroj: GizmoChina.com

Spoločnosť  TP Vision tvrdí, že model N7808 ponúka perfektnú odpoveď na problémy so spánkom. Zvukový výstup slúchadiel Philips N7808 je možné nastaviť pre spánok tak, aby sa pri pomalom zaspávaní automaticky vytrácal. Slúchadlá majú tenké puzdro, vďaka ktorému sa dajú ľahko a pohodlne nosiť celú noc. Vďaka úzkemu dizajnu a použitiu malých meničov armatúry majú slúchadlá  profil s hrúbkou len 6 milimetrov.

Slúchadlá dokážu pri spaní izolovať okolitý hluk

Aj pri absencii funkcie aktívneho potlačenia hluku (ANC) ponúkajú slúchadlá výbornú izoláciu hluku. Funguje v spojení s inteligentnou funkciou maskovania šumu, ktorá vytvára biely šum. Biely šum pomáha vyhladiť špičky vonkajšieho hluku, ktoré by mohli narušiť spánok. Pre  lepšiu správu spánku spolupracujú s aplikáciou Kokoon, ktorá zaznamenáva fázy spánku, čas usnutia a prebudenia.

Okrem prednastavených zvukov v aplikácii môžete samozrejme streamovať hudbu zo služieb ako Spotify. Slúchadlá sú vybavené akcelerometrom a optickým senzorom srdcového tepu. Na jedno nabitie je možné  počúvať hudbu používať až 10 hodín. Na predobjednávky nasadil výrobca na slúchadlá akciovú cenu v prepočte 170 eur. Štandardná cena bude 249 eur.

11.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+