MojAndroid

Spoločnosť Philips predstavila tri nové modely televízií poháňaných operačným systémom Android od Google. Vďaka tomu majú používatelia prístup k službám internetového giganta, ako aj k aplikáciám Chrome, Youtube, hudba Google Play a tiež aj k hrám z obchodu Google Play. Televízie s modelovým označením 8100 a 8200 ponúknu rozlíšenie Full HD, pričom séria 8800 je už vybavená Ultra HD 4K obrazovkou. Televízie sa dostanú na trh najskôr v Rusku a v Európe niekedy počas druhého kvartálu aktuálneho roka.

Nové televízie budú dostupné so štvorjadrovými procesormi v uhlopriečkach 48 a 55-palcov v prípade FullHD modelov, pričom obrazovka so 4K rozlíšením bude veľká 44-palcov a bude integrovať 16 výpočtových jadier. Spoločnosť uvádza, že použila dostatočne výkonné procesory na to, aby bol systém Android dostatočne plynulý. Najväčším prínosom systému Android bude neobmedzený prístup k všetkým aplikáciám a hrám z obchodu Google Play, vďaka čomu získa televízia úplne nový rozmer. V súvislosti s možnosťou sťahovať akékoľvek hry, Philips pribalí k televíziám aj herný ovládač, čo by mohlo z časti nahradiť hernú konzolu. Avšak bude potrebné uskromniť sa s miestom. Vnútorné úložisko totižto ponúkne len 2,7 GB na inštaláciu aplikácií.

Zdroj: 9to5google

29.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+