MojAndroid

Krajín kde môžu používatelia Androidu kupovať aplikácie nie je veľa. Posledné známe čísla z konca minulého roka, hovoria o 32 krajinách kde je to možné. V súčasnosti neexistuje spôsob akým by mohli používatelia mimo podporovaných krajín sťahovať, resp. bezproblémovo nakupovať takéto aplikácie. To by sa však mohlo už v blízkej dobe zmeniť. Internetový platobný systém Paypal totižto plánuje vydať nový Android SDK, ktorý umožní developerom prijímať platby z kreditných kariet a Paypal účtov.

paypal

Nový spôsob platby za aplikácie budú môcť vývojári použiť od zajtra, kedy Paypal plánuje sprístupniť SDK širokej verejnosti. Bude už len na nich samotných, či alternatívny spôsob platenia využijú a rozšíria tak svojú zárobkovú činnosť aj do iných krajín. Paypal má v súčasnosti 128 miliónov používateľov na 190 trhoch po celom svete. Platba týmto spôsobom má byť pre používateľa jednoduchá a bezpečná. Využiť je možné rôzne formy platby, či už pomocou Paypal účtu, kreditnej alebo debetnej karty s vyžitím kamery smartfónu, ktorá zosníma jej číslo pomocou technológie card.io.

Paypal SDK

PayPal SDK je kompatibilný s Androidom 2.2 a vyšším, podrobné informácie sú dostupné na developerských stránkach spoločnosti. Hoci alternatívnu metódu platenia za aplikácie nemusia vývojári využiť, veríme, že sa rýchlo stane súčasťou viacerých aplikácií.

via androidcommunity

14.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+