MojAndroid

Dnes si ukážeme krátky návod na to, ako spárovať a pripojiť Bluetooth slúchadlá. Viem, že tí, ktorí ich už majú a používajú to vedia a nie je to pre nich nič nové. No v poslednej dobe kvôli odstraňovaniu 3,5 mm jacku sú používatelia nútení si zakúpiť takéto slúchadlá a môže to byť veda na prvýkrát. V tomto návode použijeme slúchadlá Honor Magic Earbuds, ale postup je prakticky totožný pre všetky modely.

Ako spárovať slúchadlá
Honor Magic Earbuds
hej sk affiliate Honor Magic Earbuds Modré
datart affiliate Honor Magic Earbuds Biele

Ako spárovať Bluetooth slúchadlá s mobilom?

Ak sú vaše slúchadlá nabité, stlačením tlačidla (na niektorých modeloch stlačením dotykovej plochy) by mali začať slúchadlá blikať. To znamená, že sú v párovacom režime, teda hľadajú zariadenie, ktoré sa k ním pripojí. Uistite sa, že v mobile máte zapnuté Bluetooth a prejdite do nastavení Bluetooth. Tam by mal svietiť názov tých Bluetooth slúchadiel, ktoré máte.

Zaujímavosť: Spojenie Honor a Honor zjednoduší život

Ak máte zariadenie Honor a párujete s ním Honor slúchadlá, proces je ešte jednoduchší. Objaví sa totiž okienko, ktoré ukáže vaše slúchadlá a aj percentá batérie jednotlivých slúchadiel.

Honor Magic Earbuds, kombinácia s Honor smartfónom

Malo by to tak fungovať aj pri mobile značky Huawei, nakoľko tie využívajú rovnaký softvér.

Slúchadlá ovládate dotykom

Ak ste slúchadla úspešne spárovali mali by vydať tón a blikanie by malo prestať. Teraz si môžete pustiť hudbu cez prehrávač. Hudbu viete ovládať aj pomocou slúchadiel – na spomínanom modeli ak ťuknete dvakrát po slúchadle, začne sa prehrávať alebo sa pozastaví. Na niektorých iných slúchadlách to môže byť jedným ťuknutím po slúchadle.

Väčšina slúchadiel umožňuje aj iné “triky”. Honor Magic Earbuds umožňujú podržaním prsta na slúchadle zapnúť alebo vypnúť aktívne potlačovanie hluku (v tejto cenovej kategórii je to vítaná funkcia). Iné umožňujú dvojitým ťuknutím po slúchadle preskočiť pieseň dopredu alebo dozadu, podľa toho, na ktoré slúchadlo ťuknete. Videl som aj slúchadlá, ktoré umožňujú meniť hlasitosť posunutím prsta hore alebo dole po slúchadle, ako keby ste ho hladkali.

Ako spárovať slúchadlá s notebookom?

Ak nemáte zapnuté slúchadla, tak ich zapnite. Ak máte Windows, v dolnom rohu pri hodinkách nájdite ikonku Bluetooth. Ak ju tam nenájdete, Bluetooth je pravdepodobne vypnutý a musíte ho zapnúť z bočnej notifikačnej lišty. Pravým tlačidlom kliknite na ikonku a zvoľte možnosť Pridať zariadenie Bluetooth. Tu by sa vám mal zobraziť názov vašich slúchadiel.

Máte problémy s pripojením slúchadiel?

  • Uistite sa, že máte zapnutý Bluetooth na zariadení, na ktoré sa chcete pripojiť.
  • Máte nabité slúchadlá? Teda svietia po zapnutí?
  • Pri párovaní buďte v dosahu menej než pár metrov od zariadenia.
  • Nemáte na mobile aktivovaný nejaký šetriaci režim, ktorý vám vypína Bluetooth?

Veríme, že sme vám pomohli a odporúčame slúchadlá Honor Magic Earbuds, nakoľko majú lepšie funkcie za nižšiu cenu ako konkurencia.

Honor Magic Earbuds a porovnanie s konkurenciou.

Náš tip
Bluetooth slúchadlá: Toto sú tie najlepšie, ktoré si môžete kúpiť

17.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+