MojAndroid

V poradí už šiesty ročník ankety Smart banka opäť prináša celonárodnú súťaž o najlepšie bankové aplikácie na Slovensku. Hlasovať v nej môžete za svoje obľúbené bankové aplikácie od 19. januára do 15. marca 2021.

V rámci ankety pripravujeme sériu článkov, ktoré majú čitateľom bližšie priblížiť jednotlivé funkcionality slovenských bankových aplikácií, na základe ktorých sa môžete rozhodnúť, ktorej z nich dáte svoj hlas. Aj v obchode Huawei AppGallery sa nachádzajú aplikácie všetkých dôležitých slovenských bánk. V tomto článku si bližšie predstavíme aplikáciu OTP Banka.

“Rozširovanie ponuky lokálnych aplikácií v AppGallery je našou top prioritou. Vieme, aké dôležité sú bankové aplikácie pre používateľov smartfónov. Preto sme veľmi radi, že môžeme na palube privítať aplikáciu OTP banka.”

David Liška, HMS Ecosystem Leader pre Huawei Slovensko

Predstavenie aplikácie

Aplikácia, s ktorou máte svoje financie pod kontrolou aj vo svojom smartfóne od Huawei. Ponúka všetky potrebné funkcie na to, aby ste s ňou mohli plnohodnotne fungovať. Základom je možnosť zobrazenia zostatku na účtoch, prijímanie či posielanie peňazí.

otp banka appgallery
Zdroj: Huawei AppGallery

Nechýba možnosť vytvárať trvalé príkazy, inkasá či iné opakované platby. V aplikácii si môžete aktivovať alebo zablokovať kartu, prípadne nastaviť jej limity. Vidíte v nej históriu pohybov na účte, svoje úvery, zmluvy či kurzový lístok. Nechýba ani funkcia vyhľadávania bankomatov.

Na naše otázky nám odpovedá František Cimbálik, vedúci tímu e-channels OTP Banka Slovensko, a.s..

Prečo ste sa rozhodli zverejniť svoju aplikáciu aj v obchode Huawei AppGallery?

V čase, keď sme sa rozhodovali pre podporu AppGallery, sme mali 30 % podiel Android používateľov našej aplikácie so zariadeniami značky Huawei, čo je veľmi významná časť. Bez podpory AppGallery by sme riskovali, že postupne o časť týchto používateľov prídeme.

Aké boli vaše očakávania od spolupráce s Huawei, aké ciele ste si stanovili? Napĺňajú sa?

Našou prioritou bolo udržať klientov používateľov appky z dôvodu, aby sme sa vyhli situácii, že aplikácia banky nebude kompatibilná so zariadeniami jedného z popredných výrobcov. Očakávania sa postupne napĺňajú, keďže počet používateľov Mobil bankingu neklesá, práveže rastie podobným tempom ako doteraz.

otp banka appgallery
Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aký je rozdiel v publikovaní aplikácií a komunikácii s Huawei v porovnaní s Google či Apple?

Z hľadiska procesu je publikovanie aplikácií veľmi podobné. Keďže AppGallery je veľmi mladá, niekedy trpí dlhšími odozvami, čo však vyvažuje rýchlosť podpory a komunikácie zo strany slovenského zastúpenia spoločnosti Huawei.

V čom sa aplikácia v AppGallery odlišuje od tej v Google Play?

Rozdiely vnímame hlavne my zo strany vývojára, keďže bolo potrebné integrovať služby Huawei. Používateľ si žiadny rozdiel nevšimne, z jeho pohľadu je aplikácia identická ako tá v Google Play.

Ktoré funkcionality vašej aplikácie ešte len čakajú na svoje spustenie v AppGallery a kedy to bude?

Naša aplikácia v AppGallery už v súčasnosti ponúka úplne rovnakú funkcionalitu ako tie v AppStore a Google Play. Vrátane autorizácie kartových transakcií cez push notifikácie namiesto SMS správ.

3.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+