MojAndroid

Hoci najnovší operačný systém Android 8 Oreo od Google je oficiálny už niekoľko mesiacov, stále si nenašiel cestu na množstvo zariadení. Podľa štatistík z návštev obchodu Google Play malo len 0,3% zariadení nainštalovaný nový Android 8.0 Oreo. Zaujímavosťou je, že minulý mesiac to bolo 0,2% návštev zo zariadení, ktoré mali operačný systém Oreo. Oreo tak zaznamenáva len veľmi nepatrný nárast napriek tomu, že postupne ho už prinášajú okrem Sony aj HMD či Huawei.

Oreo však možno dostane nový dych s príchodom roku 2018, kedy niekoľko spoločností ohlásilo pripravovaný update na zariadenia, ktoré už sú na trhu.

Prvenstvo si tak stále drží Marshmallow s 30,9%-ným podielom, pričom však medzimesačne mierne jeho výskyt poklesol. Rovnako je menej aj zariadení s OS Android 5 Lollipop. Polepšil si však Android 7 Nougat a aktuálne je tretím najrozšírenejším operačným systémom.

Akú verziu OS máte aktuálne nainštalovanú vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+