MojAndroid

Android Oreo oslávil debut pred pár týždňami, no zatiaľ je dostupný len pre minimum zariadení. To sa tiež podpíslao na najnovších štatistikách ohľadom využívania verzií operačného systému Android. Oreo má zatiaľ len 0,2% používateľov Androidu.

Podľa štatistík z uplynulých 7 dní dominuje operačnému systému na Android zariadeniach verzia Marshmallow. Až 32% používateľov má stále túto verziu operačného systému, hoci sa oproti predošlému obdobiu jeho prevaha zmenšila. Naopak, zvýšil sa počet používateľov Androidu Nougat, a tak sa teraz nachádza na zhruba 17,8%  zariadení. Postupne sa darí znižovať počet smartfónov s OS Lollipop, i keď stále je druhou najdominantnejšou verziou operačného systému Android. Momentálne má 27,7%-ný podiel.

Rovnako klesá aj používanosť OS KitKat (14,5%) a Jelly Bean (6,6%). V hre sú však ešte stále aj “dinosaury” v podobe Ice Cream Sandwich a Gingerbread, ktorých podiel tvorí aktuálne po 0,6%. Čo sa týka prognóz, predpokladá sa stále väčší podiel Oreo a Nougatu na úkos ostatných verzií.

Náš tip
Nové štatistiky systému Android: Žiadne Oreo!

Doplníme, že údaje sa získavajú z informácií na základe vstupu používateľov do obchodu Play. Tabuľka pochádza zo 7-dňovéh obdobia končiaceho sa 2.októbrom 2017.

Zdroj: androidandme.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+