MojAndroid

Spoločnosť Orbotix dnes predstavila najnovší prírastok do rodiny svojich smartfónom ovládaných hračiek. Veľa z vás určite pozná guľu Sphero, ktorú ste si obľúbili aj na nami organizovanej Android Roadshow. Nová hračka s názvom Ollie vychádza z podobného konceptu ako oceňovaný Parrot Sumo, pričom sa má pohybovať až 2x rýchlejšie ako Sphero.

Ollie ma na rozdiel od svojho predchodcu tvar tuby, vďaka čomu dosahuje lepšiu pohyblivosť a najmä rýchlosť. Nová hračka Orbotixu bola zostrojená tak, aby mohla predvádzať rôzne akrobatické kúsky, skákať, pretáčať sa alebo jazdiť na jednej hrane. Ollie disponuje taktiež farebným podsvietením, pomocou ktorého komunikuje so svojim okolím a reaguje tak na rôzne udalosti. Tak napríklad, ak prudko zastavíte rozsvieti sa na červeno, alebo ak spravíte určitý trik zmení svoju farbu. Maximálna rýchlosť, ktorú môže Ollie dosiahnuť sa pohybuje na úrovni 22 km/h, pričom dosah ovládania je rovný približne 30 metrom.

Ollie-real_1024x1024

Novinka spoločnosti je taktiež upraviteľná podľa vlastného uváženia. Kúpiť si môžete rôzne doplnky vrátane nových pneumatík alebo rámp na skákanie. Cena základnej verzie je 100 amerických dolárov, pričom predobjednať si ju môžete už teraz. Prvé kusy sa začnú rozposielať od polovice septembra.

Zdroj: gosphero

4.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+