MojAndroid

Portál Živé aktuality prináša pre mnohých zákazníkov operátora Orange smutnú správu. Od 16. júla 2022 si u tohto operátora za poskytované služby priplatíme. Zmeny sa budú týkať Biznis paušálov. Nepôjde len o zvyšovanie poplatkov, ale taktiež sa chystá aj zhoršenie podmienok pri volaní do zahraničia. Operátor sa rozhodol svojich zákazníkov aj potešiť výrazným rozšírením 5G siete a tiež aj zväčšením objemu dát ku každému programu.

Orange nedávno plošne zvyšoval ceny mobilných paušálov, internetu a tiež aj ceny TV. Spoločnosť sa údajne, aj napriek zvyšujúcim nákladom a inflácii snaží ponúkať čo najlepšiu kvalitu svojich služieb. Práve z tohto dôvodu sa ich ceny budú už čoskoro upravovať.

Toto sú zmeny, ktoré prichádzajú

Zmeny závisia od toho, aký typ programu využívate. Cena sa bude navyšovať od jedného eura až po päť eur mesačne. Ak ale využívate program za 70 alebo 100 € mesačne, zmeny cien sa vás týkať nebudú. Cena týchto programov ostáva rovnaká.

O jedno euro sa zdvihne cena najlacnejšieho programu Go 5, volania v tomto programe budú o 20 % drahšie, teda o 12 centov. Ako sme už spomenuli, výmenou za vyššiu cenu vám operátor poskytne viac dát. V tomto konkrétnom programe sa objem dát zvýši zo 100 MB na 300 MB.

Zmena cien programov | Zdroj: Živé aktuality
Zmena cien programov | Zdroj: Živé aktuality

S cenou od 22 € mesačne môžete od operátora očakávať viac dát, prístup do 5G siete a taktiež aj pomalý neobmedzený internet. Či sa do Orangeu chystáte alebo ste už jeho zákazníkom, zmena sa vás dotkne v obidvoch prípadoch.

Bude zmena však pre vás platiť, ak máte viazanosť? Operátor ma na túto otázku jednoduchú odpoveď. V prípade, že so zdražovaním nesúhlasíte, odísť môžete bez sankcií a to aj počas trvania vašej viazanosti. Zvyšnú hodnotu kupovaného dotovaného zariadenia budete musieť doplatiť. Orange sa však snaží o to, aby bol každý zákazník spokojný. Ak nájdete problém, ktorý potrebujete vyriešiť, operátor odporúča kontaktovať svojich zamestnancov a spoločne určite prídete na rozumné riešenie.

Po novom si za volania do krajín Európskej Únie zaplatíme. Operátor ich zo svojich programov odstránil. Jedna minúta nás tak bude stáť 0,03 €. Nevyužité dáta sa už nebudú prenášať do ďalšieho mesiaca a Orange odstráni aj svoje Nonstop balíky. Ak vás zaujíma, aké zmeny budú čakať práve vás, nájdete ich na základe vami využívaného programu na stránke operátora Orange.

Náš tip
Google plánuje vložiť Material You aj do systému Chrome OS

18.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+