MojAndroid

S príchodom nových verzií operačného systému Android prichádzajú okrem zaujímavých “sladkých” pomenovaní aj vylepšené a krajšie dizajny systému. Aj vďaka takýmto zmenám je systém od Googlu stále populárnejší a mnohí výrobcovia zariadení si ho prispôsobujú podľa svojich predstáv.

Predstavenie Androidu 12 v roku 2021 prinieslo dizajn Material You, ktorý podľa informácií z portálu Phandroid americká spoločnosť plánuje pridať do svojej nadstavby Chrome OS.

Prečo chce Google vložiť do Chrome OS nový dizajnérsky jazyk?

Podľa informácií zo zdroja sa redaktorom podarilo objaviť spôsob, pomocou ktorého bude možné pridať nový dizajnérsky jazyk do Chrome OS. Material You z Androidu 12 priniesol veľmi priehľadné a príjemné prostredie systému, ktorého používanie je naozaj jednoduché.

Jednou z najvýraznejších vizuálnych zmien je prispôsobovanie aplikácií a widgetov rôznym farebným témam. Výber farieb je naozaj široký a vybrať si určite dokážu aj tí najnáročnejší používatelia. Spoločnosti Google v podstate ide o oživenie a spríjemnenie prostredia pre používateľov smartfónov s operačným systémom Chrome.

Android 12 Material You - Chrome OS
Android 12 – Material You | Zdroj: AndroidPolice.com

Nie je na sto percent isté, či sa vývojári naozaj rozhodnú pridať tento dizajnérsky jazyk do Chrome OS, no ak tak urobia, určite to bude trvať nejaký čas. Dokonca sa špekuluje aj o tom, že po vložení Material You do systému budú niektoré funkcie obmedzené. Pevne veríme, že sa vývojárom podarí úplná implementácia nového dizajnu do Chrome OS. Používatelia tohto systému sa určite majú na čo tešiť.

Na aktualizovanie systémov nezabúdajú ani konkurenčné značky. Juhokórejská spoločnosť pred niekoľkými dňami predstavila Android 12 pre model Galaxy A13 5G. Ani spoločnosť Motorola nezaostáva a prináša aktualizáciu operačného systému až na 7 modelov smartfónov.

Náš tip
Google Keep by mal dostať funkciu formátovania textu

17.6.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+