MojAndroid

Pre rodičov detí alebo príbuzných starších ľudí je určená novinka od Orangeu, vďaka ktorej získajú väčší pocit pokoja a istoty, že ich najbližší sú v bezpečí, aj keď s nimi práve nie sú. Nový GPS lokátor s neobmedzeným dátovým balíkom, ktorý vďaka aplikácii SONQUI umožňuje lokalizáciu, zaraďuje Orange dnes do svojho portfólia.

Pomocou GPS lokátora s mobilnou aplikáciou SONQUI môžu rodičia zistiť napríklad, či deti prišli bezpečne zo školy domov. Prípadne starší ľudia môžu jednoduchým spôsobom vyslať SOS správu svojim najbližším, keď sa im niečo stane. GPS lokátor môžu zákazníci Orangeu využiť aj na dohľad nad domácimi zvieratami, či na zabezpečenie svojho majetku ako prevenciu proti krádeži. Pomocou aplikácie si môžu nastaviť aj bezpečné geografické zóny. Ak GPS lokátor tieto zóny opustí, všetci pripojení užívatelia dostanú upozornenie.

Lokalizáciu vďaka aplikácii SONQUI umožňuje špeciálne zariadenie GPS lokátor s dátovou SIM kartou. Ide pritom o najmenšie lokalizačné zariadenie dostupné na trhu, ktoré funguje na základe GPS a LBS technológie. Jeho batéria vydrží v prevádzkovom režime 3 dni a pomocou aplikácie môže zariadenie sledovať naraz až 5 ľudí.

Verzia: 3.7
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.7
Aktuálna cena: Zdarma

Zákazníci Orangeu si zariadenie môžu kúpiť za dotovaná cenu 79 € pri 24-mesačnej viazanosti alebo za bežnú cenu 149 € bez viazanosti. Mesačný poplatok za neobmedzené využívanie Dátového balíka pre lokátor v rámci Slovenska je 5 €. Mobilná aplikácia SONQUI od Consumer Electronics SpA je dostupná pre operačné systémy Android a iOS, jej stiahnutie je bezplatné.

Zdroj: Orange

22.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+