MojAndroid

Ak patríte medzi používateľov, ktorí často obmieňajú ROMky vo svojom smartfóne či tablete, tak potom určite oceníte aj aplikáciu pre kompletnú zálohu dát. Orange Backup je aplikácia, ktorá vám umožní previesť tzv. nandroid zálohu. Okrem tejto funkcie však ponúka aj celý rad ďalších pokročilých funkcií, medzi ktorými nájdete napríklad možnosť uploadnúť svoje zálohy do cloudu. Podporovaný je Dropbox a Google Drive.

Aplikácia ku svojej funkčnosti potrebuje rootovské práva a nainštalovaný Busybox vo verzii minimálne 1.2.0. Ak spĺňate tieto dve podmienky, môžete začať s jej používaním. Pri prvom spustení vás Orange Backup prevedie základnými nastaveniami, po ktorých ho môžete začať využívať naplno. Používateľské prostredie je vytvorené na základe najnovších trendov s bočným menu na ľavej strane. Z neho máte prístup k jednotlivým funkciám aplikácie, ktoré zahŕňajú možnosť zálohovať ROM, odinštalovať aplikácie (aj systémove), ukončiť procesy alebo získať informácie o zariadení, či nahliadnuť do logov.

  

V aplikácií nájdete niekoľko pokročilých nastavení. Môžete si tak zvoliť, kde sa budú zálohy ukladať a tiež to, koľko sa ich ponechá vo vnútornej pamäti a aký budú mať názov. K dispozícii je aj funkcia pre plánovanie automatických záloh.

  

Orange Backup podporuje dva typy zálohovania – Full Backup pre kompletnú zálohu ROM a tiež inkrementálnu zálohu, ktorá však ku svojej funkčnosti potrebuje CWM Recovery minimálne vo verzii 6.X. Zálohy môžete rozdeliť na menšie súbory o veľkosti 100MB alebo 2GB a na výber tu nájdete aj to, ktoré partície chcete zálohovať – viď. screenshot nižšie. Výhodou je, že všetko sa robí priamo z operačného systému, takže nie je nutné zariadenie reštartovať a zmeškať tak napríklad dôležitý hovor.

 

Aplikácia Orange Backup je zadarmo dostupná na Google Play. Ak si ju chcete vyskúšať a spĺňate vyššie uvedené podmienky, tak potom si ju môžete stiahnuť pomocou nášho widgetu nižšie.

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+