MojAndroid

Už od 1. novembra môžete  hlasovať v poradí už štvrtom ročníku česko-slovenskej ankety Android Roka 2013. S vašou pomocou vyberieme tie najlepšie smartfóny a tablety s operačným systémom Android. Hlasovanie bude tento rok prebiehať až v šiestich  kategóriách, v ktorých vyberiete tie najlepšie zariadenia dostupné na slovenskom trhu. Zahlasovať môžete aj za smartfóny spoločnosti SONY. Nominované boli zariadenia, ktoré vám bližšie predstavujeme nižšie.

>>> H L A S O V A Ť  v  ankete <<<

Orange-Android-roka-2013

Xperia™ Z1

Výkon a inteligentné riešenia od Sony v špičkovom smartfóne.

Úžasné fotky a videá. Inovatívne aplikácie. Fantastický obrazový zážitok. To všetko v najelegantnejšom balení.

xperia_z1

Najlepší fotoaparát na svete vo vodotesnom smartfóne

Xperia je zostavená z úplne rovnakých komponentov ako kompaktné digitálne fotoaparáty Sony. To znamená, že je to naozaj najlepší smartfón na fotenie. Spája v sebe veľký 1/2.3 20.7 MP obrazový snímač Exmor RS™ pre mobilné zariadenia, ocenený Sony objektív G Lens a inteligentný procesor BIONZ™ pre mobilné zariadenia. Tiež sme sem zakomponovali Superior Auto, vďaka ktorému môžeš tieto technológie naplno využívať bez toho, aby si sa musel starať o nastavenie fotoaparátu. A výsledok: najúžasnejšie zábery, aké si vieš predstaviť. A vďaka stabilizátoru SteadyShot™ môžeš natáčať aj úžasne stabilné videá, bez prerušovania.

Kľúčové vlastnosti Xperia Z1

 • 5-palcový Full HD TRILUMINOS™ displej
 • 20,7 Mpx fotoaparát so senzorom Exmor RS™ a šošovkou sony G Lens
 • štvorjadrový procesor Qualcomm® snapdragon™ 800
 • STAMINA režim pre dlhšiu výdrž batérie
 • odolný proti vode a prachu
 • kapacita batérie 3 000 mAh

Xperia Tablet Z – to najlepšie od Sony v tablete

Xperia Tablet Z obsahuje to najlepšie z technológií Sony. Je to vysoko výkonný 10.1” LTE Android tablet v najvyššej dostupnej kvalite. Je zostavený z kvalitných materiálov a prichádza s rovnako očarujúcim dizajnom OmniBalance ako jeho súrodenec – smartfón. Xperia Tablet Z je tiež najtenší a najľahší – jeho hrúbka je 6,9mm a váži menej ako 500g. Je dostupný v čiernej alebo bielej farbe a vo verziách LTE a WiFi. Je prvým tabletom, ktorý má superrýchly štvorjadrový Qualcomm Snapdragon S4 Pro procesor a má najvyššiu úroveň odolnosti proti vode (IP55 & IP57) aká bola kedy v tablete použitá, vďaka čomu je odolný proti náhodnému obliatiu a ostriekaniu vodou.** WiFi verzia taktiež poskytuje až 64GB pamäte s možnosťou použitia SD karty.

xperia-tablet-z

** Podľa štandardov IP55 a IP57, Xperia Z je chránená proti vniknutiu prachu a je vode odolná. Za predpokladu, že všetky vstupy a kryty sú pevne zatvorení, telefón je (i) chránený proti nízkemu tlaku prúdenia vody zo všetkých možných smerov v súlade s IP 55; a/alebo (ii) môže byť ponorený v sladkej vode do hĺbky až 1m po dobu max. 30 minút v súlade s IP 57.

Kľúčové vlastnosti Xperia Tablet Z

 • 10,1” HD 1920x1200p Reality Display s Mobile BRAVIA Engine 2
 • Priestorové ozvučenie S-Force Front Surround 3D
 • Najtenší dizajn na svete s hrúbkou len 6,9 mm a nízka hmotnosť – 495g
 • Odolnosť proti prachu a vode (IP55 & IP57) a predný displej s tvrdeným sklom
 • 1.5 GHz asynchrónny štvorjadrový procesor Snapdragon S4 Pro s 2GB RAM
 • Konektivita na jeden dotyk s funkciou Near Field Communication (NFC)
 • Jedinečný dizajn OmniBalance s rafinovane zaoblenými hranami a hladkými reflexnými povrchmi
 • 8 MP zadná kamera so senzorom “Exmor R for mobile” pre mobily a režimom Superior Auto ako aj 2MP HD prednou kamerou
 • Režim regulujúci výdrž batérie – Battery STAMINA – zlepšuje výdrž v pohotovostnom režime.

Xperia SP – veľkolepá HD kvalita v prémiovom dizajne

Xperia SP prináša skvelé zážitky a navyše má aj nádherný vzhľad vďaka precízne vypracovanému rámu z odlievaného hliníka zabezpečujúci hladký a neprerušovaný vzhľad, ktorý je elegantný a zároveň odolný. Ďalšou jedinečnou dizajnovou inováciou je farby meniaci „transparentný prvok“ s možnosťami podsvietenia, ktorý si môžete nastaviť podľa seba, aby vás upozorňoval na prichádzajúce hovory a textové správy. Dokonca si ho môžete nastaviť tak, aby pulzoval v rytme vašej obľúbenej hudby.

Xperia SP_3

Xperia SP využíva odborné skúsenosti technikov a inžinierov tímu Sony BRAVIA® TV, vďaka ktorým má úžasný 4,6” HD Reality Display pre dokonale ostré fotky a vynikajúci jas. Najnovšia technológia Mobile BRAVIA® Engine 2 prináša ešte lepší vizuálny zážitok, keďže zanalyzuje typ sledovaného obsahu a obraz automaticky prispôsobí. To ho stavia na úroveň jedného z najinteligentnejších displejov smartfónu, aký existuje. Technológia urobí úpravy tak, že k dokonalejšej ostrosti, vysokokvalitnej škále farieb a potlačeniu hluku pridá aj optimalizovaný kontrast v reálnom čase.

Kľúčové vlastnosti smartfónu Xperia SP

 • Precízne vypracovaný rám z odlievaného hliníka
 • Výnimočne jasný 4,6” 720p HD Reality Display s Mobile BRAVIA® Engine 2
 • Funkcie One-touch s NFC na zobrazovanie obsahu na vašom TV alebo zdieľanie hudby a fotiek medzi jednotlivými zariadeniami
 • 4G LTE pre superrýchlu a surfovanie na internete
 • Jedinečný ‘transparentný prvok’ môže byť nastavený, aby menil farby pri upozorňovaní na prichádzajúce hovory a správy. Alebo sa jednoducho dá nastaviť tak, aby pulzoval v rytme vašej hudby – to vás odlíši od ostatného davu.
 • 8MP kamera s rýchlym snímaním so senzorom “Exmor RS pre mobily”, HDR a prvotriedny automatický režim Superior Auto zabezpečia tie najlepšie fotky, dokonca aj v noci alebo proti silnému osvetleniu
 • Režim pre optimalizáciu výdrže batérie Battery STAMINA Mode

Xperia L – dokonalý zážitok z kamery v smartfóne

Štýlový a funkčný smartfón Xperia L prichádza s 8 megapixelovou kamerou s jedinečnou senzorickou technológiou “Exmor RS pre mobily” od Sony, vďaka ktorej sú zábery úžasne jasné a ich farby živé a svieže. HDR (High Dynamic Range) zabezpečí, aby vaše fotky aj videá boli čisté a jasné dokonca aj v noci alebo pri silnom podsvietení. A so špeciálnym klávesom, ktorý kameru dostane z režimu pokoja do akcie len za niečo viac ako sekundu, dokonca aj pri zamknutom displeji, táto kamera s rýchlym snímaním zaistí, aby ste už nikdy nezmeškali žiaden dôležitý moment. Vyťažte čo najviac zo sledovania obsahu vďaka vysoko kvalitnému 4,3” FWVGA displeju, na ktorom si obsah svojho smartfónu dokonale vychutnáte.

 Sony Xperia L MojAndroid 3

Kľúčové vlastnosti smartfónu Xperia L

 • 8 megapixelová kamera s rýchlym snímaním robí ostré zábery pri akomkoľvek osvetlení
 • Vychutnajte si obsah svojho smartfónu na veľkorysom 4,3” FWVGA displeji
 • One-touch funkcie s NFC, s ktorými môžete zobrazovať obsah smartfónu na svojom TV alebo zdieľať hudbu a fotky medzi viacerými zariadeniami
 • Rýchly výkon vďaka duálnemu procesoru
 • Režim na optimalizáciu výdrže batérie – Battery STAMINA Mode

>>> H L A S O V A Ť  v  ankete <<<

25.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+