MojAndroid

Technológie rýchleho nabíjania sú dnes už akýmsi štandardom. Každá značka zvykne priniesť svoj unikátny názov pre svoj typ rýchlonabíjania. Spomínali sa aj rôzne futuristické spôsoby, ako napríklad nabíjanie cez vzduch. Výrobca OPPO je známy svojim VOOC Charge, ktoré dostane svojho nástupcu. Drobná zmena sa dotkne aj samotného názvu a nová generácia ešte bezpečnejšieho a inteligentnejšieho bleskového nabíjania ponesie meno VOOC Flash Charge. Informácie pochádzajú z oficiálnej tlačovej správy.

Prebehla konferencia, ktorá vysvetlila, ako VOOC Flash Charge funguje

Na konferencii “What’s next for Flash Chargning?” OPPO Flash Charge Open Day svetu spoločnosť ukázala, ako sa jej podarilo spraviť zo svojich nepretržitých výskumov úspech.

Vývoj technológie VOOC Flash Charge spoločnosti OPPO je založený na inováciách celého systému rýchleho nabíjania, ktorý zahŕňa nabíjací adaptér, nabíjací kábel, PMIC, batériu a ďalšie komponenty. Či už sa ľudia rozhodnú pre bezdrôtové nabíjanie, alebo nabíjanie cez kábel, technológia VOOC Flash Charge je teraz schopná uspokojiť širokú škálu potrieb, pokiaľ ide o nabíjanie elektronických zariadení a to aj v tých najextrémnejších podmienkach.

Jeff Zhang, vedúci vedecký pracovník OPPO VOOC Flash Charge.

VOOC Flash Charge a bezpečnosť na prvom mieste

Počas vývoja niečoho takého, ako je technológia rýchleho nabíjania, je potrebné dbať nielen na dosiahnuteľný výkon, ale aj na efektivitu a samozrejme bezpečnosť. OPPO tvrdí, že nový typ nabíjania bude ešte spoľahlivejší, vďaka novým technológiám, ktoré sa im podarilo vyvinúť.

oppo vooc flash charge
Foto: OPPO

Vďaka zavedeniu päťnásobného systému bezpečnostnej ochrany pre zvýšenie ochrany je možné rátať s tým, že výkonné nabíjačky budú veľmi spoľahlivé. Pri zostrojení sa využili nové materiály, algoritmy umelej inteligencie a ostatné faktory k ďalším inováciám. Za zmienku stojí použitie poistky s nižšou impedanciou, spínačov z nitridu galia (GaN), vnútornej sériovej dvojčlánkovej konštrukcie, čipu pre detekciu bezpečnosti a kompozitného zberača prúdu.

OPPO Reno 5 5G
OPPO Reno 5 5G | Foto: Redakcia


Aj nabíjanie môže byť inteligentné. Nová technológia nabíjania zabezpečí skvelú životnosť batérie

Akumulátor v smartfóne si podľa informácií od OPPO dokáže udržať po 1500 nabíjacích cykloch 80 percent svojej pôvodnej kapacity. To je super správa. Nabíjanie pritom prebieha výkonom až 65 W. Rýchlosť nabíjania sa pritom adaptívne mení, v zvislosti od podmienok. Kladie sa pritom dôraz na to, aby batérii nebolo uškodené. Akumulátor s kapacitou 4500 mAh sa dokáže nabiť už v priebehu pol hodiny.

Dôležité je vytvoriť akúsi rovnováhu medzi rýchlosťou nabíjania a teplotou. Vo všeobecnosti platí, že čím rýchlejšie sa bude batéria nabíjať, tak tým viac sa aj zohreje. Teplo akumulátoru jednoznačne škodí. Vďaka optimalizácii nabíjacích prúdov však používateľ môže svoj mobilný telefón používať aj počas toho, ako sa nabíja. Môže tak robiť s čistým svedomím, pretože batérii by ublížiť nijako nemal. V konečnom výsledku sa zariadenie nabije len o čosi neskôr, kvôli adaptívnemu zníženiu nabíjacieho výkonu.

Náš tip
POCO X3 GT s MediaTek Dimensity procesorom prichádza na globálny trh

29.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+