MojAndroid

Oppo dnes na svojej tlačovej konferencii na výstave MWC v Barcelone ukázal zaujímavé novinky. Okrem iných aj novú technológiu rýchleho nabíjania, ktorá sľubuje 100% nabitie smartfónu už za neuveriteľných 15 minút.

Technologická novinka nesie názov Super VOOC a ako ste možno mohli očakávať, stále sa nachádza vo fáze testovania a zrejme bude exkluzívnou súčasťou budúcich zariadení spoločnosti. Tá technológiu demonštrovala priamo na prezentácii na prototype telefónu, ktorý bol vybavený 2500 mAh batériou. Tá sa nabila len za 15 minút, pričom na 45% svojej kapacity sa dostala už po piatich minútach po pripojení do siete. Všetky konektory a káble boli pre potreby rýchleho nabíjania redizajnované a svojou odolnosťou odpovedajú vojenským štandardom. Výrobca bude podporovať microUSB aj USB-C konektory.

Oppo predstavenie novej technológie odôvodňuje tým, že vývoj mobilných technológií napreduje oveľa rýchlejším tempom ako vývoj batérií. Jedným z riešení ako s nimi držať krok je rýchle nabíjanie, ktoré by potrebu po dlhej výdrži mohli aspoň na určitý čas oddialiť. Ak totižto budeme vedieť naše smartfóny nabiť napríklad počas obeda alebo posedenia pri káve, tak sa už nebudeme musieť obávať toho, že by sa nám počas dňa vybili.

Oppo chce prvé zariadenie s touto technológiou priniesť na trh už niekedy koncom tohto roka.

foto: androidcentral

 

 

Ďakujeme spoločnostiam Lenovo, Orange, MasterCard a Samsung za pozvanie na MWC 2016. 

23.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+