MojAndroid

Spoločnosť OPPO po predstavení dvoch skvelých skladacích smartfónov Find N2 a Find N2 Flip pravdepodobne pracuje na ďalšom modeli, ktorý bude mať vysúvací displej. Bližšie informácie o patente zverejnil portál GizmoChina.

Ako vyzerá nový koncept smartfónu OPPO?

Na internetových stránkach je zverejnených niekoľko fotografií, na ktorých je vidieť pripravovaný dizajn smartfónu. Aj napriek tomu, že tento model nebude prvým smartfónom s rolovacím displejom je jeho koncept veľmi zaujímavý.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip | Zdroj: Tomáš Kanálik

V strede zadnej strany je vidieť časť konštrukcie, ktorá sa bude pravdepodobne vysúvať. Vlna v strede rolovacieho displeja vyzerá naozaj lákavo. Používateľ si bude môcť rozšíriť obrazovku jednoduchým ťuknutím na ikonu funkcie.

OPPO patent 1
OPPO – Koncept | Zdroj: GizmoChina.com

Patent na obrázku zatiaľ obsahuje len základné dizajnérske prvky, ktoré výrobca pravdepodobne ešte plánuje zmeniť. Vo vysúvacom modeme je vidieť aj sústavu fotoaparátov spolu s LED svetlom.

Na prednej strane zatiaľ nie je vidieť žiadny výrez na selfie fotoaparát. Čínska spoločnosť OPPO pravdepodobne plánuje vložiť predný snímač do displeja. Podobne riešené umiestnenie prednej selfie kamery je dnes možné vidieť u viacerých výrobcov smartfónov.

OPPO patent 2
OPPO – Koncept | Zdroj: GizmoChina.com

Zatiaľ však nikde nie sú dostupné podrobné špecifikácie pripravovanej novinky. Čo sa týka vonkajšej konštrukcie, na obrázkoch je vidieť tlačidlá na regulácie zvuku a zapínanie / vypínanie zariadenia. Na spodnej časti sa nachádza reproduktor, vedľa ktorého je USB-C port na nabíjanie. To, či sa vôbec dočkáme vysúvacieho smartfónu sa dozvieme v najbližších mesiacoch.

Náš tip
Chýba len jeden podpis a TikTok nadobro skončí v prvom štáte USA

19.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+