MojAndroid

Nie každý používateľ je nadšený z aktuálneho trendu narastajúcich veľkostí displeja a novo vytvoreného pomyselného segmentu tabletofónov. Najmä z tohto dôvodu je snahou výrobcov mobilných zariadení priniesť na trh aj menšie a bohužiaľ vo väčšine prípadov aj slabšie modely vlajkových lodí. Samsung začal s výrobou mini modelu už v minulom roku a povráva sa, že aj spoločnosť HTC plánuje uviesť HTC One mini. Rovnakým smerom sa rozhodol napredovať aj Oppo. Objavili sa totižto informácie o prípravách nového zariadenia Oppo Find 5 Mini.

Oppo Find 5 mini

Ako je vidieť z obrázku vyššie, zásadnou zmenou by mala byť veľkosť displeja. Oppo Find 5 Mini by podľa informácií mal ponúknuť malý 3,7-palcový displej, no rozlíšenie by malo mať prekvapujúcich 1280 x 720 pixelov. Vysoké rozlíšenie na malom displeji sa postará o výbornú jemnosť obrazu. Hustota pixelov bude totižto dosahovať príjemných 397 ppi. Zariadenie by malo byť poháňané čipom od spoločnosti Mediatek, ktorý zahŕňa štvorjadrový Cortex-A7 procesor pracujúci na frekvencii 1,2 GHz. Operačná pamäť bude dosahovať kapacitu 1 GB, no o vnútornej pamäti sa zatiaľ žiadne zmienky neobjavili. Dizajn pripravovanej novinky je veľmi podobný s vlajkovou loďou, no všimnúť si môžeme rôzne farebné varianty spodnej časti.

Oppo Find 5 mini

Oppo Find 5 mini by mal byť dostupný s cenovkou niekde medzi 199 a 299 €, no zatiaľ sa jedná o neoverené informácie.

Zdroj: androidheadlines

11.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+