MojAndroid

Čínska spoločnosť Oppo nás v tomto roku zaujal už nejednou novinkou a zdá sa, že má pre nás pripravenú ďalšiu. Smartfón Oppo Finder, ktorý je so svojou hrúbkou 6,65mm najtenším na svete, bude mať tak už v blízkej dobe väčšieho súrodenca, Oppo Find 5. Ten je vybavený 5 palcovým displejom s Full HD rozlíšením. Vtesnať tak veľký počet pixelov na pomerne malú plochu určite nie je jednoduchá úloha. Oppo Find 5 by však aj v tomto smere mohol zaviesť nový trend, keďže ide vôbec o prvý smartfón s takýmto rozlíšením displeja.

Hustota pixelov dosahuje úctyhodných hodnôt 441ppi – túto hodnotu môže tíško závidieť aj iPhone 4S s menším 3,5 palcovým Retina displejom a 326ppi. Rozdiel v zobrazení displejov pri rôzných hodnotách ppi môžete vidieť na nasledovnom obrázku.

Z ďalšej výbavy Oppo Find 5 poznáme už len to, že bude poháňaný štvorjadrovým procesorom Snapdragon S4, ktorý by mal poskytnúť dostatočný výkon aj pre zobrazovanie grafiky na displeji s takto vysokým rozlíšením. Určite poteší aj správa, že smartfón by mal fungovať už s najnovšou verziou Google OS, Androidom 4.1 Jelly Bean. Informácie o Oppo Find 5 sú zatiaľ veľmi strohé, o prípadných novinkách vás však budeme určite informovať. 

Zdroj: unwiredview

8.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+