MojAndroid

Prehliadač Opera Mini patrí medzi populárne aj vďaka svojim režimom šetriacim dáta. To sa môže hodiť v prípade obmedzeného dátového balíčka, ale aj v prípade pomalého pripojenia, kedy sú načítané iba najpodstatnejšie časti stránky, na čo vám môže stačiť aj nižšia rýchlosť pripojenia. V niektorých prípadoch je ale kompresia stránok skutočne drastická, na čo sa niektorí užívatelia sťažovali. Pre nich je teraz k dispozícii nový režim vysokého šetrenia dát.

Ten nahradil predchádzajúci režim šetrenia, ktorý bol premenovaný na Extrémny. Vďaka tomu si môžete vybrať, ktorý z nich chcete používať. My sme porovnali tieto dva režimy šetrenia a rozdiel v množstve ušetrených dát nebol vôbec veľký. Samozrejme, táto hodnota sa bude líšiť v závislosti od typu stránky. Zobrazenie stránky ale bolo pri Vysokom režime šetrenia oveľa prirodzenejšie. Zatiaľ, čo Extrémny režim blokuje množstvo častí stránky, vo Vysokom režime si môžete dokonca spustiť aj video.

Screenshot_2015-09-08-12-43-05 Screenshot_2015-09-08-12-49-42 Screenshot_2015-09-08-12-51-47

Vďaka tomu sa zdá, že nový režim šetrenia dát je oveľa praktickejší. Pri bežnom používaní vám ušetrí množstvo dát a zároveň vám sprístupní web v približne takej forme, ako by ste si predstavovali. Ak vám v dátovom balíčku zostáva už iba minimum dát, stále máte možnosť využiť extrémny režim šetrenia, no pre každodenné používanie zrejme viac oceníte Vysoký režim šetrenia. Aktualizácia je dostupná už teraz, no je možné, že to tak nie je na všetkých zariadeniach. Skontrolujte preto dostupnosť aktualizácie v obchode Play, alebo si stiahnite aplikáciu pomocou nášho widgetu nižšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: engadget via Android Authority

8.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+