MojAndroid

Opera je firma, ktorá je známa hlavne medzi počítačovými používateľmi. Už niekoľko rokov je však táto firma známa aj vo svete operačného systému Android a práve ich internetový prehliadač mnohí používatelia uprednostňujú. Či už ide o Operu Mobile alebo Operu Mini, nepochybne ide o veľmi kvalitné prehliadače, ktoré ponúkajú jedinečné funkcie. Takým prehliadačom je určite aj nová generácia mini prehliadača vo vývoji – Opera Mini Next.

Opera Mini Next je prehliadač, ktorý má všetkým ukázať, akým smerom sa vývoj internetových prehliadačov pre smartfóny od Opery vyberá. Ak patríte medzi zvýhodnených (VIP) používateľov, môžete si skúsiť niektoré funkcie tohto prehliadača, ktoré sú ešte len vo vývoji a svojim feedbackom môžete samotnému vývoju tohto prehliadača pomôcť. Ak k nim nepatríte, môžete vyskúšať, ako budú prehliadače od Opery vyzerať v budúcnosti. Keďže ide len o akúsi beta verziu klasickej Opery Mini, ktorá je stále vo vývoji, môžete sa stretnúť s nefunkčnosťou niektorých súčastí alebo s menšími chybami, ktoré by vám však pri prehliadaní nemali prekážať. Väčšina používateľov tvrdí, že Opera Mini Next je rýchlejšia ako Opera Mini (čo potvrdzuje aj výrobca) a mnohí sa za celý čas používania nestretli ani raz s problémom. Aj napriek bezproblémovému chodu však samotná Opera odporúča na denné používanie prehliadače Opera Mobile alebo Opera Mini. Okrem vyššej rýchlosti sú však prehliadače Opera Mini Next a Opera Mini totožné. Všetky prehliadače od Opery si môžete stiahnuť pomocou našich widgetov nižšie.

 

Opera Mini Next
Opera Software ASA
Verzia 7.0.3 (22. 5. 2012)
Veľkosť 853 kB
1.5+

Zadarmo

 

 

Opera Mini – webový prohlížeč
Opera Software ASA
Verzia 7.0.3 (22. 5. 2012)
Veľkosť 858 kB
1.5+

Zadarmo

 

 

Opera Mobile – Webový prohlíže
Opera Software ASA
Verzia 12.0.3 (22. 5. 2012)
Veľkosť 14 MB
1.6+

Zadarmo

Uvidíme, akým smerom sa Opera Mini Next bude uberať a aké nové funkcie prinesie najbližšia verzia tohto prehliadača. Veríme, že v budúcnosti príde Opera s novou verziou tohto prehliadača a všetci, ktorí budú mať Operu Mini next nainštalovanú, si nové funkcie užijú medzi prvými. Nainštalovali ste si novú Operu Mini Next aj vy? Ak áno, dajte nám vedieť v komentároch, či ste postrehli okrem vyššej rýchlosti aj iné vylepšenia.

Zdroj: Google Play Store, Opera.com

3.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+