MojAndroid

Aplikácia Opera Max je skvelým spôsobom, ako znížiť spotrebu dát pri surfovaní cez mobilné siete. Dátové balíčky mobilných operátorov ešte nedorástli na potreby väčšiny z nás, a tak niekedy neostáva nič iné, ako sa uchýliť k šetriacim opatreniam. Namiesto toho, aby ste ale mobilné dáta úplne vypínali, môžete radšej použiť aplikáciu Opera Max. Táto využíva servery spoločnosti, ktoré komprimujú webový obsah na ceste k používateľovi. Najnovšie vývojári pridali do služby kompresiu videa, ktoré ľudia prehrávajú z Youtube a Netflixu.

V nastaveniach aplikácie je možné samostatne meniť úroveň komprimácie pre obrázky a videá. Samozrejme, v prípade potreby ich môžete vypnúť úplne a na svojom displeji s HD či Full HD rozlíšením, sa kochať videami a obrázkami v natívnom rozlíšení a kvalite. Podľa Opery dokážu jej servery znížiť dátový objem videa z 10 na 3 MB, a to je už úspora, ktorá dáva zmysel. Navyše, vhod príde nielen používateľom s dátovo obmedzeným paušálom, ale aj tým, ktorí sa ocitli v oblasti zlého pokrytia alebo bez prístupu k rýchlejšiemu mobilnému internetu.

Opera plánuje v budúcnosti pridať aj podporu pre ďalšie video služby. Aplikácia Opera Max je v obchode Play dostupná zadarmo. Najnovšia verzia sa dá stiahnuť aj ako APK súbor.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

19.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+