MojAndroid

Využitie okuliarov Google Glass môže byť pre niektorých zaujímavé, no iní ich vnímajú ako zbytočne predraženú hračku, ktorá vo svojej podstate slúži na zobrazovanie notifikácii. Tento názor sa však môže zmeniť s príchodom projektu OpenGlass, ktorý okuliarom Google Glass pridáva podporu rozšírenej reality v reálnom čase. Informoval o tom portál Engadget.

OpenGlass

Podľa informácii sa autorom toto podarilo dosiahnuť spracovaním zaznamenaných snímkov z prítomného fotoaparátu, ktoré sú orezávané na veľkosť zobrazovacej časti okuliarov. Tieto vzorky sú potom odoslané do OpenGlass serverov, kde sú pridané digitálne informácie iných používateľov s cieľom rozšíriť realitu nositeľa. Nižšie môžete vidieť video, ktoré znázorňuje funkčnosť projektu. Rozšírená realita je však pomerne oneskorená a spomalená, čo je spôsobené oneskorením pri prenášaní dát.

Zdroj: engadgetOpenGlass

22.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+