MojAndroid

Obľúbená aplikácia pre vytváranie mesh siete Open Garden prednedávnom dostala aktualizáciu na verziu 2.0, ktorá pridáva zaujímavé funkcie. Podľa autorov je celý kód prepísaný, čo umožnilo vytvoriť efektívnejšie, silnejšie a konzistentné mobilné pripojenie k internetu a prezradili, že od vydania prvej verzie si aplikáciu doposiaľ stiahlo viac než 2 milióny používateľov.

Open Garden Android aplikacia

Základnou myšlienkou aplikácie Open Garden je poskytnúť prístup k internetu prostredníctvom vzájomného prepojenia niekoľkých inteligentných zariadení do mesh siete. Napríklad, ak máte od operátora zakúpený dátový paušál a váš smartfón je pripojený k mobilnému internetu, aplikácia vám prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth umožní vytvoriť sieť do ktorej môžete pripojiť tablet, PC a iné zariadenia pre zdieľanie pripojenia. Aby aplikácia zabezpečila stabilné pripojenie, dokáže využiť aj okolité nezabezpečené Wi-Fi siete a ponúkať prístup z viacerých zdrojov.

Nová verzia ponúka zaujímavé funkcie, akou je napr. Channel Bonding, ktorá zabezpečuje optimálnu šírku pásma použitím viacerých ciest do internetu a to aj pri intenzívnom sťahovaní. Ďalšou novinkou je je Muli-Hop, ktorá umožňuje zreťaziť viacero pripojených zariadení, aby mohol používateľ získať prístup k internetu aj na vzdialenejšom mieste.

Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+