MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo Tesco začalo u nás predávať svoj vlastný tablet. Vlani prišiel reťazec s touto novinkou vo Veľkej Británii a teraz ponúka svoje zariadenie aj v rôznych ďalších európskych krajinách. Tablet je určený pre menej náročných užívateľov, no keďže ho majú na očiach tisíce zákazníkov v hypermarketoch a supermarketoch po celom Slovensku, určite sa nájdu takí, ktorí mu neodolajú. Za pôvodnú cenu 100€ išlo o naozaj veľmi zaujímavé zariadenie s vybavením približne zodpovedajúcim cene. Dnes však Tesco predáva tento tablet s 50%-nou zľavou a za 50€ ide o naozaj veľmi zaujímavú ponuku.

Tablet nepatrí medzi tie najvýkonnejšie na trhu, ale má svoje prednosti. Medzi ne patrí 7,95-palcový displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov a pomerom strán 4:3. Táto novinka je pri Android tabletoch stále populárnejšia a aj v našom testovaní sme sa presvedčili, že nie je vôbec na zahodenie. Okrem toho disponuje tablet dvojjadrovým procesorom Intel Atom, 1 GB pamäte RAM, 8 GB vnútornej pamäte, 5-megapixelovým hlavným fotoaparátom a a prednou kamerou s rozlíšením 2 MPix. Ide tak o základne vybavený tablet, ktorý funguje so systémom Android 4.4.2 s minimálnymi úpravami. Pre menej náročných zákazníkov však môže ísť o ideálne riešenie, najmä keď vezmeme do úvahy aktuálnu zľavu.

Náš tip
RECENZIA | Op3n Dott Tablet

op3n dott tablet recenzia-1

Pri kúpe si však dávajte pozor na niektoré kusy, ktoré disponujú iba s 2 GB voľnej pamäte. Ide o väčšinu bielych modelov a niektoré čierne, pričom viac detailov sa dočítate v článku, ktorý sme pre vás pripravili pred niekoľkými dňami. Ak si ale dáte na tento nedostatok pozor už pri kúpe, za perfektnú cenu môžete mať tablet, ktorý uspokojí väčšinu menej náročných užívateľov.

Zdroj: dsl.sk

10.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+