MojAndroid

Hudobné prehrávače sa s príchodom moderných smartfónov stali pre väčšinu ľudí v podstate zbytočné. Dnešné zariadenia dokážu ich funkcie bez akýchkoľvek problémov zastúpiť a v mnohých prípadoch aj predčiť. Z času na čas sa však objaví výnimka v podobe high-end prehrávačov, ktoré sú určené najmä pre audiofilov. Výnimkou nie je ani nový DP-X1 s Androidom Lollipop od Onkya, ktorý sa nápadne podobá na smartfón. V skutočnosti však ide o technológiami nabitý hudobný prehrávač, ktorý má používateľovi ponúknuť predovšetkým prémiový zvuk.

DP-X1-balanced

Onkyo DP-X1 je za týmto účelom vybavený duálnym DAC prevodníkom ESS Sabre ES9018K2M – pre každý zo stereo kanálov – pripojeným k páru zosilňovačov ESS Sabre 9601K. Kvalitný audio výstup zabezpečuje okrem klasického 3,5 mm audio jacku aj 2,5mm jack s ACG (Active Control GND) a BTL (bridge-tied load), ktoré umožňujú na výstupe ponúknuť ešte vyššiu kvalitu zvuku a výkon. K dispozícii je ale aj digitálny výstup v podobe USB konektora. Samozrejme, výrobca myslel aj na to, že do zariadenia budete nahrávať audio v bezstratovom formáte FLAC. Aj preto ho vybavil 32 GB vnútornej pamäte a dvomi slotmi pre pamäťové karty, ktoré spolu môžu poňať až 432 GB dát.  Konštrukcia prehrávača je navyše upravená tak, aby prehrávanie skladieb bolo možné ovládať aj bez nutnosti otvárať aplikáciu.

Náš tip
Sony bude predávať pamäťovú kartu pre audiofilov

Onkyo DP-X1 nie je určený pre každého, ale skôr pre skutočných audiofilov. Cena je 760$, čo určite nie je najmenej, no pri pohľade na konkurenciu ani nie najviac.

Náš tip
Nový Sony Walkman poteší audiofilov, nie všetci si ho budú môcť dovoliť | CES 2015

Zdroj: onkyo

26.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+