MojAndroid

Vyzeralo to tak, že spoločnosť OnePlus nepovolí podporu Google Treble, ktorá má zabezpečiť čo najrýchlejšie aktualizácie pre zariadenia, ktoré sú v tomto projekte zúčastnené. No nakoniec je tomu úplne inak. Spoločnosť sa so svojimi modelmi OnePlus 5 a OnePlus 5T pripojí k rastúcemu zoznamu zariadení, ktoré tento projekt obsahuje.

Náš tip
OnePlus ohlásilo dvojročnú softvérovú a trojročnú bezpečnostnú podporu pre všetky svoje smartfóny

Približne 20 zariadení zatiaľ podporuje Treble

Podpora pre Treble bude spustená v najnovšej beta verzii OxygenOS. Tá bola uvoľnená súčasne pre obidva modely. Okrem týchto dvoch smartfónov sa ku Google Treble pridalo ďalších približne 20 zariadení, napríklad Huawei P10 či LG V30. Pôvodné vyjadrenie spoločnosti OnePlus bolo také, že Treble dostupné nebude. Vraj kvôli chýbajúcemu oddielu vo vnútornom úložisku.

Vďaka Treble majú smartfóny ako Sony Xperia XZ2 či Xiaomi Mi Mix 2S prístup k beta verzii Androidu P, čo je pre modely spoločnosti OnePlus dobrým znamením. Najnovšia vlajková loď čínskej spoločnosti, OnePlus 6, už projekt Treble podporuje.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.7.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+