MojAndroid

Vznietenie smartfónu nie je žiadna príjemná vec. Všetci si pamätáme neslávny Samsung Galaxy Note 7, ktorý sa stal synonymom vybuchujúcich mobilov. Nie je ale žiadnym tajomstvom, že Samsung nie je jediný, komu sa toto stalo. V menšom množstve už výbuchy a vznietenia smartfónov postihli kopec značiek, napríklad Xiaomi alebo aj Apple. Ďalším do radu je OnePlus. Jeho päťročný model OnePlus One sa vznietil svojej majiteľke v Indii, pričom celý incident sa už vyšetruje. 

Už tretí v poradí

Ani tento incident nie je prvý svojho druhu. V minulosti už boli referované dve samovoľné vznietenia smartfónu OnePlus One. Výrobca sa k tomu ale našťastie nestavia ľahostajne a rovnako ako v minulosti, tak sa i teraz o celú situáciu zaujíma.

oneplus one zhorel
OnePlus už v minulosti čelil podobným incidentom

Incident popísala majiteľka zhoreného OnePlus. Podľa nej si smartfón večer pred spaním vypla a položila na nočný stolík ku posteli. Okolo štvrť na štyri ráno miestneho času sa zobudila na to, že jej mobil začal horieť. Podarilo sa jej ho uhasiť predtým, než by sa stalo niečo horšie a o celom zážitku informovala na svojom Twitteri.

Pochvalu si zaslúži výrobca, ktorý už celú situáciu riešiť. „Takéto incidenty berieme vážne. Náš tím sa už obrátil na používateľa a skúma to ďalej,“ vyjadril sa OnePlus. Zatiaľ ani my sami nevieme, čo mohlo zapríčiniť, aby sa sám od seba vznietil päťročný model.

Náš tip
Na Stanforde vyvinuli batériu, ktorá vás upozorní na to, že čoskoro vybuchne
6.7.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+