MojAndroid

Dlhšie očakávaná možnosť nahrávania operačného systému Ubuntu do mobilných telefónov spoločnosti OnePlus, konkrétne do modelu One, sa stáva realitou. Telefón sa tak stal jedným z mála modelov ktoré sa môžu pochváliť podporou operačného systému Ubuntu. Tento systém sľubuje prístup ku všetkému obsahu telefónu a rovnako plný príkazový riadok. Rovnako sľubuje, že prinesie všetko, čo potrebujete na jednu obrazovku, vďaka čomu budete mať svoje obľúbené služby a obsah ihneď k dispozícií.

oneplus_ubuntu

Náš tip
RECENZIA | OnePlus One – multifunkčný nástroj za bagateľ

OnePlus sa prezentuje ako spoločnosť, ktorá ponúka svojím zákazníkom čo najotvorenejší systém na všetkých svojich zariadeniach, čo vydanie Ubuntu na OnePlus One iba podčiarkuje. Spoločnosť však oznámila, že Ubuntu pre zariadenie OnePlus X je vo vývoji a komunitu žiada o pomoc, nakoľko sa pri testovaní a vývoji vyskytlo niekoľko chýb, ktoré spomaľujú vývoj. Ak by vás táto téma zaujímala, viac informácií získate na stránke vývojárov. Ak sa už teraz nemôžete dočkať a vlastníte zariadenie OnePlus One, všetko potrebné k tomu, aby ste Ubuntu na svoje zariadenie dostali, nájdete na stránke UBports.

Zdroj: forum.oneplus.net

10.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+