MojAndroid

Spoločnosť OnePlus potvrdila na svojich fórach informáciu o tom, že ich smartfóny (vrátane OnePlus 3/3T a OnePlus 5/5T) nebudú podporovať Project Treble od spoločnosti Google ani po aktualizácii na systém Android Oreo.

Náš tip
Slováci okopírovali známu reklamu od OnePlus, Emily Ratajkowski vystriedala Andrea Verešová

Náš tip
Odolá OnePlus 5T nožu, ohnutiu alebo ohňu? | VIDEO

Project Treble

Project Treble je snaha spoločnosti Google priniesť rýchlejšie a konzistentnejšie aktualizácie operačného systému Android. Výrobca tak bude môcť ponúknuť novú aktualizáciu aj bez odsúhlasenia od iných partnerov (napríklad výrobcov čipov ako Qualcomm a pod.). V čase oznámenia Project Treble to vyzeralo tak, že každé zariadenie so systémom Android Oreo bude schopné túto možnosť podporovať. Situácia sa však mení a reaguje aj spoločnosť OnePlus.

Náš tip
OnePlus potvrdilo dopredaj modelu OnePlus 5. Hlavnú úlohu bude mať 5T

OnePlus 5

Ani najnovšie zariadenia nemajú zaručenú túto podporu. Výrobca OnePlus napríklad svojim používateľom túto možnosť neponúkne. Rýchlejšia aktualizácia formou Project Treble bude k dispozícii od výroby len pre smartfóny, ktoré už prichádzajú na trh so systémom Android Oreo. Zariadenia ako OnePlus 5T či Razer Phone, ktoré aj v súčasnosti prišli so starším systémom, nemusia túto funkciu podporovať (v závislosti od stanoviska výrobcu).

Napriek tomu, predošlá prvá generácia smartfónu Pixel alebo Essential Phone pravdepodobne budú Project Treble podporovať. Tieto smartfóny prišli takisto na trh so systémom Android Nougat a teda je jasné, že podpora verzie Nougat je teoreticky možná.

Náš tip
OnePlus uvoľňuje Android Oreo pre minuloročné smartfóny 3 a 3T

Na druhej strane, nie je to prekvapujúce, že spoločnosť OnePlus nepodporuje Project Treble. Spoločnosť zjavne nemá problémy s dodaním nových telefónov so zastaraným operačným systémom. Bolo by však potešujúce vidieť, že výrobca podporí cieľ spoločnosti Google rýchlejšie aktualizovať a vylepšovať samotný systém Android.

Zdroj: theverge

23.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+