MojAndroid

Horúca novinka, OnePlus 9 Pro, krátko po vydaní čelí problémom. Niekoľko používateľov najnovšej vlajkovej lode od spoločnosti OnePlus sa sťažuje na problém s prehrievaním, informuje portál Android Authority.

OnePlus 9 Pro: Problém s prehrievaním používatelia zaznamenali najmä pri fotení a nabíjaní

K prehrievaniu dochádza v rôznych situáciách. Niektorí používatelia tvrdia, že sa ich smartfón zahrieva pri používaní aplikácie Fotoaparát. Jeden z používateľov sa pokúšal natočiť video v rozlíšení 4K so 60 snímkami za sekundu, ale kvôli prehrievaniu sa mu podarilo natočiť len jednominútové video. Inému majiteľovi zariadenia problém s prehrievaním nedovolil urobiť fotografiu na priamom slnečnom svetle.

V takýchto scenároch zariadenie zobrazí upozornenie o prehrievaní, ktoré automaticky blokuje niektoré funkcie, napríklad aplikáciu Fotoaparát. V niektorých prípadoch môžu problémy s prehrievaním spôsobiť aj rýchle vybíjanie batérie.

OnePlus 9 Pro
OnePlus 9 Pro | Foto: Redakcia


Iní používatelia zas uvádzajú, že problém mali pri nabíjaní telefónu a s problémami sa stretlo aj niekoľko overených kupujúcich z Amazon India. Jeden z nich uviedol, že sa mu zobrazilo varovanie o prehrievaní ešte predtým, ako stihol dokončiť prvé nastavenie telefónu.

Pri recenzovaní tohto zariadenia sme problém s prehrievaním nezaznamenali a náš OnePlus 9 Pro bez problémov zvládol aj náročné benchmarkové testy.

Najnovšia aktualizácia problém čiastočne vyriešila. Ďalšia príde v nasledujúcich týždňoch

Spoločnosť OnePlus tvrdí, že sa jej podarilo identifikovať pôvod problému a pracuje na jeho odstránení. Čiastočná pomoc prišla s aktualizáciou Oxygen OS 11.2.3.3, ktorá bol minulý týždeň zverejnená pre sériu OnePlus 9. Spoločnosť v nasledujúcich týždňoch zverejní ďalšiu aktualizáciu, ktorá by problém mala odstrániť úplne.

Náš tip
Indický zlodej ukradol smartfón s domnienkou, že ide o OnePlus 9 Pro

14.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+