MojAndroid

OnePlus 8 Pro je najnovším a najvybavenejším modelom výrobcu. Konečne môžeme smelo povedať, že sa môže porovnávať s akoukoľvek vlajkovou loďou. Okrem maximálneho výkonu ponúka skvelý displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, vodoodolnosť, bezdrôtové nabíjanie a v neposlednom rade aj kvalitný fotoaparát.

 

Parametre fotoaparátu OnePlus 8 Pro

Hlavný snímač 48 MP, f/1.8, PDAF, OIS
Teleobjektív 8 MP, f/2.4, PDAF, OIS, 3x optický zoom
Ultra-širokouhlý objektív 48 MP, f/2.2, PDAF, 116˚ uhol záberu
Špeciálny (color filter) objektív 5 MP, f/2.4

Fotoaplikácia a fotografovanie

Aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát, je spracovaná veľmi dobre. V prvom rade oceňujem jej rýchlosť a optimalizáciu. Taktiež ovládacie prvky sú presne tam, kde majú byť. Nechýba rýchle prepínanie medzi objektívmi a ak potrebujete zachytiť fotografiu v maximálnom rozlíšení 48 megapixelov, prepnutie je otázkou jedného kliknutia.

OnePlus 8 Pro fotenie

Pri držaní naležato sa v ľavej časti displeja nachádzajú skratky k najdôležitejším funkciám. Upraviť si ich nie je možné. Samozrejmosťou je aj prítomnosť profesionálneho režimu, kde si používateľ nastaví všetky potrebné parametre manuálne.

Kvalita fotografií OnePlus 8 Pro

Priznám sa, že by som si vedel predstaviť ultra-širokouhlý objektív s ešte väčším uhlom záberu. 116˚ nie je veľa, napríklad Samsungy ponúkajú až 123˚. Inak ale tento objektív ponúka kvalitné a ostré fotografie s veľmi slušným dynamickým rozsahom. A čo je najlepšie, dokáže aj zaostrovať. To ale dokážu všetky objektívy smartfónu OnePlus 8 Pro.

OnePlus 8 Pro fotoaparat

Využijete to napríklad aj na makro fotografie, ktoré sú jednoducho nádherné. Každý z trojice objektívov sa dokáže prepnúť aj do špeciálneho makro režimu.

Teleobjektív zaujme trojnásobným optickým priblížením, ktoré mi osobne dáva najväčší zmysel. Priblíženie je výrazné a vďaka optickej stabilizácii obrazu sú fotky príjemne ostré. Zlé výkony nepodáva ani v noci. Maximálne digitálne priblíženie je až 30x, no kvalitou neohúri. To som ale ani nečakal.

Ukážkové fotografie

Pochváľte sa svojimi fotografiami

Vlastníte aj vy tento smartfón? Podeľte sa s fotografiami zhotovenými vaším smartfónom vo FOTOmánii a ukážte svetu vaše výtvory. Okrem toho takýmto spôsobom môžete pomôcť každému, kto uvažuje o kúpe telefónu, no ešte predtým si chce overiť ako telefón fotí za bežných podmienok.

<div class=”heureka-affiliate-product” data-trixam-positionid=”26114″ data-trixam-productid=”410954707″ data-trixam-codetype=”iframe” data-trixam-linktarget=”blank”></div>

Nie ste majiteľom smartfónu OnePlus 8 Pro? Nevadí, aj tak sa môžete podeliť o fotografie z vášho telefónu a pomôcť tak ostatným používateľom pri výbere nového smartfónu. Prejdite na stránku FOTOmánia a pridajte fotky priamo z vášho mobilu a podeľte sa o vaše zábery s ostatnými čitateľmi.

V našej recenzii OnePlus 8 Pro nájdete všetky testovacie fotografie a tiež odkaz na ne v plnej kvalite.

Náš tip
Ktorý fotí lepšie? Porovnali sme Google Pixel 4 a OnePlus 8 Pro
7.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+