MojAndroid

Smartfóny značky OnePlus sú už z minulosti známe tým, že útočia na vlajkové lode nízkou cenou. Tá si svoju daň vyberá na chýbajúcich funkciách ako bezdrôtové nabíjanie či vodeodolnosť. Napriek tomu, že OnePlus 7 a 7 Pro už nebudú také lacné ako predchodcovia, ani oni neprinesú IP certifikovanú vodeodolnosť. Vraj je až príliš drahá. Smartfóny však budú predsa len vodeodolné. Ako je to teda možné?

OnePlus nikdy nebol vodeodolný tak ako konkurencia

Väčšina poctivých vlajkových lodí dnes už ponúka vodeodolnosť. Tá sa v prípade smartfónov určuje prostredníctvom certifikácie IP. Najčastejšie sa môžete stretnúť s IP67 a IP68, čo je štandardom pre všetky drahé smartfóny.

oneplus 6 vodeodolnost
OnePlus 6 bol vôbec prvý smartfón značky chránený vodeodolnosťou

OnePlus v tomto už roky zaostával. Model OnePlus 6 bol vôbec prvým vodeodolným smartfónom značky. Ale aj tak vtedy išlo len o certifikáciu bez označenia IP. A to sa podľa nových informácií nezmení ani v prípade jeho nástupcov.

Rieši to doslova “kýblom vody”

Vo svojej najnovšej upútavke OnePlus ukazuje, že modely 7 a 7 Pro budú vodeodolné. Zároveň však oznamuje, že nepôjde o certifikáciu IP a rovnako malým písmom píše, že na poškodenie vodou sa nebude vzťahovať ani záruka. Naozaj zvláštne riešenie, hoci záruku neposkytujú viacerí výrobcovia.

Aby OnePlus ukázal, “ako veľmi” bude OnePlus 7 vodeodolný, hodil na video tento mobil do vedra s vodou. Hoci je to celkom zaujímavé, stále to nedáva dostatočný dôkaz o tom, “čo všetko” vydrží. Výrobca tvrdí, že IP certifikácia je pomerne drahá, takže zakúpil niečo lacnejšie – vedro. Niekto by mohol takúto reklamu odsúdiť.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro: Poznáme kompletné špecifikácie

Náš tip
OnePlus 7 Pro: Takto fotí očakávaná vlajková loď

5.5.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+