MojAndroid

OnePlus, krátko po incidente s neférovým správaním sa v benchmarkoch, čelí ďalšiemu problému. Podobne ako pri tom prvom, však aj teraz spoločnosť popiera, že by išlo o vadu. Tzv. jelly efekt displeja, ktorý sa objavil na zariadeniach niektorých majiteľov, je podľa nej normálny.

OnePlus 5 používa rovnako kvalitné komponentny ako všetky ostatné OnePlus zariadenia, vrátane AMOLED displeja. Obdržali sme feedback od malej skupiny používateľov, ktorí zaznamenali malý vizuálny efekt pri skrolovaní. Ide o normálnu vec a všetky displeje v zariadeniach sú rovnaké.

https://www.youtube.com/watch?v=Y2X50k9Bj9Y

Zdá sa, že aj keď sa s týmto problémom stretla len malá skupinka ľudí, tak nemyslíme si, že ide o normálnu vec. Viacerí zahraniční odborníci a zákazníci sa zhodli, že niečo podobné by smartfón nemal robiť. Zaujímavosťou je, že používatelia prišli aj na možnú príčinu efektu. Zdá sa totižto, že zobrazovací panel na OnePlus 5 je otočený naopak ako napríklad na OnePlus 3 alebo iných zariadeniach. Používatelia staršej generácie dokázali ten istý problém replikovať jednoduchým otočením displeja. Naopak, problém na OnePlus 5 zmizol, keď sa zmenila orientácia displeja o 180°.

Teraz ostáva otázne, či existuje nejaký spôsob, ako túto chybu napraviť. Aj napriek tomu, že OnePlus tvrdí, že ide o úplne normálne chovanie, zdá sa, že to nie je úplne pravda. Dúfame, že spoločnosť zváži svoje tvrdenia a pre dobro svojho mena a svojich zákazníkov, sa pokúsi problém vyriešiť. Či to bude možné spraviť softvérovou aktualizáciou to je otázne.

Zdroj: androidpolice

1.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+