OnePlus, krátko po incidente s neférovým správaním sa v benchmarkoch, čelí ďalšiemu problému. Podobne ako pri tom prvom, však aj teraz spoločnosť popiera, že by išlo o vadu. Tzv. jelly efekt displeja, ktorý sa objavil na zariadeniach niektorých majiteľov, je podľa nej normálny.
OnePlus 5 používa rovnako kvalitné komponentny ako všetky ostatné OnePlus zariadenia, vrátane AMOLED displeja. Obdržali sme feedback od malej skupiny používateľov, ktorí zaznamenali malý vizuálny efekt pri skrolovaní. Ide o normálnu vec a všetky displeje v zariadeniach sú rovnaké.
https://www.youtube.com/watch?v=Y2X50k9Bj9Y
Zdá sa, že aj keď sa s týmto problémom stretla len malá skupinka ľudí, tak nemyslíme si, že ide o normálnu vec. Viacerí zahraniční odborníci a zákazníci sa zhodli, že niečo podobné by smartfón nemal robiť. Zaujímavosťou je, že používatelia prišli aj na možnú príčinu efektu. Zdá sa totižto, že zobrazovací panel na OnePlus 5 je otočený naopak ako napríklad na OnePlus 3 alebo iných zariadeniach. Používatelia staršej generácie dokázali ten istý problém replikovať jednoduchým otočením displeja. Naopak, problém na OnePlus 5 zmizol, keď sa zmenila orientácia displeja o 180°.
Teraz ostáva otázne, či existuje nejaký spôsob, ako túto chybu napraviť. Aj napriek tomu, že OnePlus tvrdí, že ide o úplne normálne chovanie, zdá sa, že to nie je úplne pravda. Dúfame, že spoločnosť zváži svoje tvrdenia a pre dobro svojho mena a svojich zákazníkov, sa pokúsi problém vyriešiť. Či to bude možné spraviť softvérovou aktualizáciou to je otázne.
Zdroj: androidpolice
Neviem čo sa im na tom nepáčí, ja by som to tak nechal…
na oneplus sa toho valí čoraz viac a viac…
To skôr vyzerá že je v akejsi appke s takou animáciou skrolovania..
Ze zabijak
Kde je teraz ten Jefficko, čo tu tak všetky značky hejtuje a vychvaluje len tento údajný zabiják vlajkových lodí?
Od zabijaka oni ustúpili už pri OnePlus 2 ktorý označovali ako zabijaka.. To že si to ľudia stále privlastnuju k OnePlus už je iné.
Taktiež nie každý má tento údajný efekt. Určite sa nájde nejaký fix alebo niečo k tomu.
Som si istý že Flagship Killer bol len OnePlus One. Taktiež musím podotknúť že môj telefón tento elastický efekt nemá a ak áno tak mi vôbec nevadí lebo si ho ani neviem všimnúť. S telefónom som aj pre všetky negatívne články nadmieru spokojný a nechcel by som nič iné. OnePlus 5 by som vymenil jedine za Google Pixel. Sú to jediné telefóny, ktoré sú stvorené pre ľudí ako som ja.
Bez 800 MHz žádný telefon zabiják není.
OnePlus podporuje aj pasmo 800 Mhz.
asi si si to pomylil so Xiaomi
Značka je super aj keď aktualizácie vždy niečo pokazili, (nebudem robiť FR skoro každý mesiac kvoli ich aktualizácii aby všetko fungovalo) ale stále na tom pracujú čo si cením. Mám OP3 a prišlo mi už asi 6 – 7 aktualizácií čo sa mi ešte so žiadnym telefónom nestalo, väčšinou to končilo po dvoch. Aj keby mal nejakú vadu vyreklamujem a fičíme ďalej, nikto iný ti neponúkne skoro čistý android a top HW za tie prachy. Xiaomi ma sklamalo, samsung sa snaží konkurovať jablku takže dvihol ceny a hrá sa na luxus. OP je vpodstate to čo bol niekedy nexus – málo peňazí veľa muziky.
Takto – vsimol som si, ze pri uvedeni kazdeho noveho 1+ telefonu sa najdu podobne chybicky, ktore su vsak ohromne medializovane a nafuknute. Akoby niekto fakt mal potrebu sirit negativny marketing smerom na 1+. Kvoli podobnym spravam som si davnejsie nekupil 1+3, ale teraz to povazujem za uplne absurdnosti.
Aj ked ‘jelly effect’ mozno na znacnom pocte zariadeni nastava, a pre ludi s dobrym zrakom to moze byt neprijemne, stale si myslim ze to fukncionalitu vobec neovplyvnuje, takze nemal by to pre nikoho byt relevantny argument preco si nekupit 1+5.