MojAndroid

OnePlus nie je za manipulovanie výsledkov benchmarkov pod paľbou kritiky prvýkrát. Teraz sa zistilo, že nová vlajková loď spoločnosti OnePlus 5, pri benchmarkoch aktivuje špeciálny mód, ktorý zvýši výkon zariadenia o 6,5%.

OnePlus 5 dokáže detegovať, že je testovaný syntetickým benchmarkom a následne upraviť frekvenciu štyroch z ôsmich jadier. Tieto potom fungujú na maximálnej frekvencii 1,9 GHz, a to po 95% času. V bežnej prevádzke je však maximálna frekvencia jadier využívaná len na 25%.

Spoluzakladateľ spoločnosti Carl Pei tvrdenia o podvádzaní vyvracia tým, že podobne sa OnePlus 5 chová aj po spustení hry alebo inej na výkon náročnej aplikácie. “V Oxygen OS aktivujeme plný potenciál procesoru vždy, keď spúšťame aplikácie tak, aby bol používateľský zážitok čo najrýchlejší a najplynulejší. Keď používateľ spustí benchmark, ktorý nie je práve najlepším ukazovateľom výkonu pri reálnom používaní, veríme, že chce vidieť plný potenciál zariadenia.”

Aktuálne je len ťažké posúdiť to, ako OnePlus skutočne pristupuje ku benchmarkom. XDA na základe svojej podrobnej analýzy ale tvrdí, že takéto správanie nie je korektné a nie je ho možné aktivovať pri všetkých druhoch aplikácií a hier. Tie by musela spoločnosť uviesť do zoznamu v kóde, ktorý zabezpečuje, že OnePlus pracuje na plný výkon. Problémom potom ostáva prehrievanie, ktoré je spôsobené tým, že jadrá pracujú väčšinu času na maximálnej pracovnej frekvencii. Zdá sa teda, že aj napriek tomu, že OnePlus tvrdí inak, tak výsledky benchmarkov skutočne ovplyvnil. Otázne ostáve, prečo to urobil. Aj bez tohto kroku by totižto OnePlus 5 patril medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Nehovoriac o tom, že benchmarky z pohľadu reálneho používania nemajú dnes už taky veľký význam.

Len pre pripomenutie, z podvádzania  boli v minulosti obvinené viaceré spoločnosti. Okrem iných napríklad aj Samsung a HTC.

Zdroj: XDA

 

 

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+