MojAndroid

Prednedávnom čínsky výrobca OnePlus konečne prehlásil, čo je dôvodom meškajúcich systémových aktualizácií na modeloch OnePlus 5 a OnePlus 5T. Ide o riešenie problémov s chybičkami v softvéri. Celé meškanie vzniklo po aktualizácii na Android 10.

OnePlus 5 a OnePlus 5T majú zjavné problémy s aktualizáciami

Vedúci OxygenOS uviedol, že aktualizácia je spracovávaná “s najvyššou prioritou produktového tímu”. Počas interného testovania nových verzií softvéru našli závažnú chybu, ktorá súvisela s komunikačným modulom.

Výrazné oddialenie oficiálneho vydania aktualizácie ďalej spôsobili aj neúspešné riešenia týchto nepríjemných problémov. Pochopiteľne tak chce čínska spoločnosť zaručiť kompletnú stabilitu až do tých najmenších detailov. Informácie na svoju stránku zavesil technologický portál XDA-developers.

OnePlus 5T
Smartfón na obrázku: OnePlus 5T

Od vydania Androidu 10 pre OnePlus 5 a OnePlus 5T sa začalo množstvo používateľov sťažovať na slabú životnosť batérie, tak ako aj prakticky nefunkčnú stabilizáciu obrazu. Neustále riešenie problémov pri aktualizáciách značia aj neaktuálne bezpečnostné záplaty, čo dokáže niektorých používateľov rozhorčiť.

OnePlus tak má v prípade tejto dvojice modelov veľké ťažkosti s celkovou optimalizáciou, až sú konečné updaty nielen že oneskorené, ale pravdepodobne aj neaktuálne. Jednotlivé buildy je totiž najskôr nutné zbaviť chýb. Až potom prichádza na rad možnosť ich vypustenia do obehu k používateľom stabilných verzií.

Smartfón na obrázku: OnePlus 5T

Tie sú v nich obsiahnuté pravdepodobne vo veľkom množstve, čo má za následok tieto nepríjemné meškania aktualizácií pre majiteľov týchto stále skvelých smartfónov. Vzhľadom na to, že model OnePlus 5T bol predstavený v novembri 2017, jeho veľké aktualizácie boli ukončené práve v novembri minulého roka.

Do novembra 2020 však sa má dočkať ešte mesačných, bezpečnostných aktualizácii, čo očividne firma nedodržala. Je preto otázne, či sa na 5T vykašle a vydá jednu veľkú, záverečnú aktualizáciu, alebo to používateľom vynahradí ďalšími updatmi v blízkej budúcnosti.

Radi by sme sa vás my na záver opýtali, že sa medzi vami nachádza aj nejaký používateľ jedného zo spomínanej dvojice modelov značky OnePlus. Ako sú na tom aktualizácie? Skutočne boli tak oneskorené, že je dôvodom na tak početné množstvo diskusií o ich meškaní?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+