MojAndroid

OnePlus 5 a 5T dostávajú svoju prekvapivú tretiu veľkú aktualizáciu operačného systému Android. OnePlus 5 a 5T vyšli ešte v roku 2017 s Androidom 7.1 a v súčasnosti dostávajú aktualizáciu na Android 10 spolu s nadstavbou OxygenOS 10.

OnePlus 5 Android 10
OnePlus 5T

Android 10 ako tretia veľká aktualizácia pre OnePlus 5 a 5T

Okrem Androidu 10 sa majitelia smartfónov OnePlus 5 a 5T môžu tešiť na vylepšené gestá, zmenený dizajn a iné novinky.

Oxygen 10
Oxygen 10 prináša vylepšenú správu povolení pre aplikácie a možnosť zmeny ikoniek prepínačov v notifikačnej lište.

Herný priestor
Do systému tiež pribudla nová aplikácia Herný priestor, ktorá bude združovať všetky vaše hry.

Správy
Správy po novom budú schopné blokovať prichádzajúce správy obsahujúce kľúčové slová, ktoré zadáte do filtra. Nastavenie bude dostupné v Správy – Spam – Nastavenia – Nastavenia blokovania správ.

Gestá
Odstránené gesto na návrat zo spodnej časti obrazovky. Namiesto toho bude gesto na návrat z okrajov obrazovky tak, ako to môžete poznať na ostatných zariadeniach. Pridaný drobný navigačný panel, ktorý umožní rýchle prepínanie medzi poslednými využívanými aplikáciami.

Kamera
Optimalizácia elektronickej stabilizácie obrazu. Bude dostupná v nasledujúcich aktualizáciách.

Ak vlastníte OnePlus 5 alebo OnePlus 5T a neviete sa dočkať Androidu 10, nemáme pre vás žiadne rýchlejšie riešenie. Momentálne nie sú na fórach žiadne súbory na stiahnutie a aktualizácia bola len nedávno čerstvo vydaná. Jediné, čo vám ostáva je manuálne sledovať dostupnosť aktualizácie v nastaveniach telefónu. Podľa XDA bude mať aktualizácia veľkosť 1,8 GB.

Náš tip
OnePlus 8 Pro má špeciálny senzor, ktorý vidí cez objekty ako röntgen

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+