MojAndroid

Spoločnosť OnePlus spravila od svojho vzniku niekoľko kontroverzných rozhodnutí. Pozvánkový systém mal svoje vlastné výhody, no mnohí používatelia sa naň dlhodobo sťažovali. Teraz je už možné kúpiť si telefóny OnePlus bez väčších problémov, no výrobca si znovu pripravil zaujímavú novinku. V Európe a v USA spoločnosť zrušila možnosť kúpiť si  najdostupnejšiu 16 GB verziu vlajkovej lode OnePlus 2.

Náš tip
RECENZIA | OnePlus 2: Zabijak vlajkových lodí v druhom vydaní

Model s cenou 339 EUR podkopávala cenu ostatných vlajkových lodí a práve dostupnosť bola hlavnou výhodou aktuálnej vlajkovej lode od OnePlus. Verzia so 64 GB pamäťou stojí 399 EUR, čo je podstatne viac. Vzhľadom na to, že práve dostupnosť telefónov je jedným zo stavebných kameňov marketingu mladej čínskej spoločnosti, je tento krok veľmi zaujímavý. Spoločnosť sa obraňuje tým, že ľudia mali oveľa väčší záujem práve o 64 GB verziu, a tak sa v rámci znižovania nákladov rozhodla menej populárny model zrušiť.

OnePlus_Two_recenzia-2

Ťažko povedať, ako na tento ťah zareagujú používatelia. Isté je, že odteraz budeme musieť radiť smartfón OnePlus 2 do kategórie smartfónov s cenoukou okolo 400 EUR, čo je pomerne výrazná zmena. 16 GB vnútorná pamäť síce skutočne nie je na dnešné pomery extrémne veľká, no pre väčšinu používateľov je to dnes stále prvá voľba aj pri telefónoch od iných výrobcov. S novým rokom a s príležitoťou predstaviť ďalšie zariadenia tak OnePlus mení taktiku a my budeme zvedaví, ako sa jej tento krok vyplatí.

Zdroj: Techradar via phandroid

26.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+