MojAndroid

Pri inteligentných hodinkách výrobcovia mnohokrát kladú dôraz na funkcie a dizajn pre nich nie je až taký dôležitý. Navyše, často sa jedná o relatívne rozmerné zariadenia, ktoré sa nehodia na ženské zápästie. To však nie je prípad hodiniek Omate Lutetia, ktoré naozaj potešia (ženské) oči a za ich dizajn sú zodpovedné práve príslušníčky nežnejšieho pohlavia.

Podobne ako Moto 360, aj Omate Lutetia majú okrúhly tvar, zobrazovacou jednotkou je transreflexívny LCD displej a chráni ho mierne zakrivené sklo pokryté zafírom. Telo hodiniek je vyrobené z lesklej nerezovej ocele so zodpovedajúcim náramkom a dostupné v troch farebných verziách – striebornej, zlatej a zlatoružovej.

Hodinky obsahujú čipset Mediatek Aster MT2502 a sú poháňané operačným systémom Nucleus RTOS. Dajú sa spárovať so zariadeniami s Androidom a iOS, výdrž by mala byť na úrovni približne jedného týždňa. Hodinky majú plniť skôr úlohu akéhosi doplnku k smartfónu so zobrazovaním notifikácií, než byť samostatným plnohodnotným zariadením. Napriek tomu obsahujú krokomer, ovládanie hudby, počasie, stopky, časovač a hlasové ovládanie.

Hodinky majú priemer 40 milimetrov a hrúbku 12 mm, čo nie je práve najmenej. Ako však uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Omate, Laurent Le Pen, jedná sa o veľké hodinky, ktoré ale na ženskom zápästí nevyzerajú smiešne. Ich cena by mala začínať na 169 dolároch, dostupné budú až koncom decembra.

Zdroj: engadget.com

15.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+