MojAndroid

Tak, ako je na výrobcov tradičných hodiniek vyvíjaný tlak zo strany fanúšikov inteligentných hodiniek, je vyvíjaný tlak aj na výrobcov fotoaparátov zo strany fanúšikov akčných kamier. Dnes už takmer každý výrobca fotoaparátov alebo kamier má vo svojom portfóliu aspoň jednu akčnú kameru a teraz sa k nim pridáva aj spoločnosť Olympus. Tá predstavila svoju prvú akčnú kameru Olympus Stylus TG-Tracker a hoci voľba názvu mohla byť šťastnejšia, za týmto krkolomným označením sa ukrýva akčná kamera s množstvom zaujímavých funkcií.

Olympus Stylus TG-Tracker 5

Novinka ponúka 204° širokouhlú šošovku s clonou f/2.0. Kamera je schopná natáčania 4K video s frekvenciou 30 FPS a zhotovíte ňou aj 8 MP fotografie vďaka dedikovanému CMOS senzoru. Nechýba 5-osová optická stabilizácia a dokonca tu nájdeme aj zabudovaný 1,5″ LCD displej, čo pri väčšine akčných kamier nie je samozrejmosťou.

Olympus Stylus TG-Tracker 4

Vzhľadom na to, že ide o skutočnú akčnú kameru, nechýba ani bohatá výbava senzorov a zaujímavých funkcií. Kamera Olympus Stylus TG-Tracker je odolná voči vode do hĺbky 30 metrov, odolná voči nárazu pri páde z výšky 2 metrov, odolná voči mrazu do teploty -10 °C, odolná voči tlaku 100 kg a aj odolná voči prachu. To znamená, že kameru si môžete zobrať so sebou takmer kdekoľvek na tejto planéte a nebudete sa musieť báť poškodenia.

Okrem toho, všetky tieto špecifikácie spĺňa kamera samostatne bez akéhokoľvek príslušenstva, čo je ďalším skvelým bonusom. Chýbať nebude ani možnosť geo-značkovania a pripojenia Wi-Fi, vďaka ktorému bude možné posielať obsah priamo do zariadení so systémom iOS a Android. Kamera bude stáť 350 USD, čo je v tejto kategórii menej ako u väčšiny konkurencie. Ako si poradí v reálnych testoch uvidíme až v júni, kedy sa začne oficiálne predávať.

Zdroj: engadget

24.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+