MojAndroid

Spoločnosť Sony už vydala dve generácie svojich fotografických šošoviek, ktoré je možné spárovať so smartfónom alebo tabletom a vytvárať oveľa kvalitnejšie fotografie. Tieto zariadenia u nás možno ešte nie sú tak rozšírené, no vo svete o ne záujem stále rastie. Dôkazom toho je aj fakt, že Sony stále pracuje na vylepšovaní aktuálnych modelov. Ešte viac nás o popularite takýchto zariadení presvedčila spoločnosť Olympus, ktorá teraz predstavila takéto zariadenie s označením Olympus Air. Novinka je pritom kompatibilná s väčšinou smartfónov a tabletov.

p1010330-1

Olympus pritom už dopredu avizoval, že na takomto zariadení pracuje. Olympus Air má 16-megapixelový Live MOS senzor, pomocou ktorého je možné zhotoviť až 320 snímok na jedno nabitie. K vylepšeniu zážitku z používania pritom môžu pomôcť aj vývojári tretích strán, keďže spoločnosť im plánuje sprístupniť všetky potrebné informácie k tomu, aby mohli vyvíjať vlastné aplikácie. Olympus pritom uvádza, že ich nový fotoaparát dokáže zhotoviť snímky v kvalite zrkadloviek. Či už je toto tvrdenie pravdivé, alebo nie, isté je, že takýto fotoaparát pripojený k vášmu smartfónu dokáže zhotoviť oveľa krajšie fotografie, ako klasický malý snímač zabudovaný v tele vášho mobilu. Olympus však zatiaľ neuviedol žiadne informácie o cene nového fotoaparátu, no zatiaľ sa jeho predaj plánuje iba na japonskom trhu.

Zdroj: engadget

5.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+