MojAndroid

Podľa analytickej spoločnosti IHS sa prvýkrát v histórii stalo, že OLED displeje predbehli produkciou LCD jednotky. Tento míľnik je dobrou správou nielen pre milovníkov tejto technológie, ale najmä pre Samsung, ktorý je kráľom OLED trhu. S 98,38 miliónmi dodaných OLED displejov za posledný kvartál je jednoznačnou jednotkou a patrí mu až 99% podiel na výrobe všetkých OLED displejov. Medziročne jeho výroba narástla o 81,5%.

Náš tip
Samsung možno nepredstaví Galaxy S8 bez zahnutého displeja

To, že sa k moci dostávajú OLED panely, dokazuje aj Apple, ktorého pripravovaný iPhone 7 by mal prísť práve s OLED displejom, a to prvýkrát v histórii. Tento typ displejov začínajú uprednostňovať aj čínsky výrobcovia, napríklad Oppo či Vivo, ktorí rovnako predstavili zariadenia s OLED panelom. IHS očakáva, že sa tento rok vyrobí 366,88 milióna OLED panelov, pričom v roku 2017 by toto množstvo malo byť až 455 miliónov a v roku 2018 až 559 miliónov. V roku 2019 by produkcia OLED panelov mala prekročiť hranicu 600 miliónov vyrobených kusov.

Zdroj: BusinessKorea

9.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+