MojAndroid

Veľa ľudí preferuje operačný systém Android práve kvôli jeho prispôsobiteľnosti. Či už si chcete zmeniť písmo, vzhľad ikoniek alebo chcete zasahovať do systémových nastavení, medze sa vám nekladú. Jedným zo spôsobov, ako oživiť vzhľad svojho smartfónu je výmena launcheru. Nedávno sa do obchodu Google Play pridal ďalší – Olauncher. Informuje o ňom portál Android Police.

Jednoduchý a elegantný vzhľad

Tento launcher ocení každý minimalista. Na domovskej obrazovke nájdete iba hodinky a zoznam aplikácií, ktoré si vy sami vyberiete. Keď potiahnete hore, zobrazí sa vám abecedný zoznam všetkých aplikácií, ktoré máte nainštalované. Po potiahnutí doprava sa vám otvorí aplikácia Fotoaparát a po potiahnutí doľava sa zas otvorí aplikácia Vytáčanie, no tieto dve skratky si viete zmeniť. Tapetu si môžete ponechať vlastnú alebo si zapnúť funkciu Denná tapeta. Tá vám každý deň nastaví inú tapetu.

Aj ponuka nastavení je minimalistická

Ak čakáte od launcheru obrovské množstvo funkcií a nastavení, tak tento launcher naozaj nie je pre vás. V nastaveniach si viete zapnúť alebo vypnúť dennú tapetu, zapnúť alebo vypnúť funkciu Dvojitým poklepaním uspať, zmeniť počet aplikácií, ktoré sa zobrazia na domovskej obrazovke, zmeniť farbu a zarovnanie textu a vybrať si, ktoré aplikácie sa otvoria po potiahnutí doprava a doľava. Áno, to je všetko.

Olauncher - nastavenia

Vývojár launcheru dokonca priznal, že niektoré funkcie sú tam podľa neho úplne zbytočné a že sa v budúcnosti budú odstraňovať. Ak by ste v tomto launcheri radi videli nejakú funkciu, ktorá tam momentálne nie je, tak vás bohužiaľ sklamem. Vývojár neprijíma nápady na nové funkcie. V blízkej budúcnosti však pribudnú dve nové funkcie – skrývanie niektorých aplikácií a premenovanie aplikácií na domovskej obrazovke.

Bezplatný a open-source

Olauncher je pre vývojára iba voľnočasový projekt, preto oprava chýb môže trvať dlhšie ako u iných aplikácií. Pôvodne ho vytvoril iba sám pre seba, aby mu pomohol zbaviť sa závislosti na telefóne. Nečakal, že zaujme aj toľko iných ľudí. Aplikácia je open-source, takže jej zdrojový kód je voľne dostupný pre každého a nemusíte sa báť vírusov a skrytého kódu, ktorý by kradol vaše údaje. Launcher je navyše úplne bezplatný a nenachádzajú sa v ňom žiadne reklamy.

Náš tip
10 aplikácií pre prispôsobenie vášho Android zariadenia

8.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+