MojAndroid

Ovládanie dotykom je nuda. Každý správny fanúšik filmu Star Trek by najradšej svoj smartfón ovládal hlasom. Pokročilé možnosti hlasových asistentov sú dnes na takej úrovni, že to je možné, ale častokrát pre bežného používateľa veľmi ťažké. Aj preto vznikol web OK-Google.io, ktorý vás naučí, ako používať hlasové príkazy na vašom Android zariadení. Bohužiaľ, tie sú v angličtine, ktorá je v tomto prípade jedinou podmienkou. Ak však ovládate aspoň jej základy, nemal by to byť pre vás problém.

ok-google-prikazy

Všetky hlasové príkazy pre Google Now sú na webe OK-Google.io rozdelené do prehľadných kategórií v bočnom kontextovom menu. Používateľ tak vie podľa kategórie rýchlo nájsť vzor príkazu, aký hľadá. Po otvorení danej kategórie máte k dispozícii naozaj stovky variácií hlasových príkazov a je len na vás, ktoré použijete. Keď prejdete myšou ponad slová zvýraznené sivou farbou, tak sa zmenia, aby vám web ukázal, čo všetko sa dá v danom výraze použiť. My sme si s definíciami hlasových príkazov užili minimálne 15 minút srandy. :-)

Náš tip
Hlasový príkaz “OK Google” je už podporovaný v 9 jazykoch

Celkovo hodnotíme tento web ako veľmi praktickú ukážku toho, čo všetko sa dá ovládať hlasom v Androide. Ak ste sa doteraz vyhýbali funkcii Google Now, tak teraz je ten správny čas, aby ste to zmenili. Aké hlasové príkazy sa vám zdajú najzábavnejšie?

1.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+