MojAndroid

Ak potrebujete niečo predať, prípadne kúpiť za výhodnú cenu, pravdepodobne siahnete po nejakom z inzertných portálov. Jedným z nich je aj obľúbený Offero. Ten okrem svojho webového rozhrania ponúka aj prepracovanú aplikáciu. A práve na ňu sme sa pozreli.

Spoločnosť vznikla v apríli 2017 a cieľom portálu bolo poskytnúť používateľom nový, moderný a lepší spôsob inzerovania na slovenskom a českom trhu. O aplikácii Offero sme informovali začiatkom minulého roka. Po roku prichádzajú ďalšie novinky. Teraz je rýchlejšia, kvalitnejšia a ponúka viac funkcií. Funguje na Slovensku, ale aj v Českej republike.

Sprievodca kvality a chat

Offero ponúka niekoľko špeciálnych vlastností a funkcií, ktoré konkurencia nemá. Výborným príkladom je sprievodca kvality. Ten používateľovi pomáha počas vytvárania inzerátu tak, aby bol inzerát čo najkvalitnejší. Počas pridávania textu alebo fotky dostáva používateľ skóre, ktoré určuje, aký je inzerát kvalitný. Výborná pomôcka pre tých, ktorí ešte nikdy neinzerovali, ale hodí sa aj pokročilejším, ktorí môžu svoje inzeráty vylepšiť.

Offero

Ďalšou funkciou, ktorú by ste tiež márne hľadali u konkurencie, je chat. Kupujúci a predávajúci sa tak vedia ihneď dohodnúť. Nemusia si telefonovať, písať SMS správy či e-maily. V rámci chatu sú k dispozícii aj prednastavené odpovede, ktoré umožnia používateľom chatovať rýchlejšie. Nechýba tu veta “Je inzerát ešte aktuálny”, na čo predávajúci môže rýchlo odpovedať áno alebo nie.

Pokročilé fltrovanie inzerátov

Základné filtrovanie inzerátov majú takmer všetky online bazáre, no Offero je v tomto smere podstatne ďalej. Tu si viete vyfiltrovať presne produkt, ktorý hľadáte, pričom sa vám nezobrazia vedľajšie ponuky.

Uvedieme príklad. Hľadáte Samsung Galaxy S20. Do vyhľadávača zadáte toto spojenie a bežný bazár vám ukáže okrem samotného telefónu aj kryty, ochranné sklá a všetok tovar, ktorý je spojený práve s týmto modelom. V aplikácii Offero si môžete tovar vyfiltrovať úplne podrobne, to znamená, že okrem konkrétneho modelu si zvolíte aj jeho farbu či konfiguráciu. Zobrazia sa vám tak len tie inzeráty, ktoré hľadáte.

Pozvite kamaráta a topovanie máte zdarma

Zaujímavý je aj referral program. Pokiaľ do aplikácie pozvete niekoho cez váš link, obe strany dostanú topovanie inzerátov zdarma. Inzerát je samozrejme možné topovať klasicky – pomocou SMS správy alebo platobnou kartou.

Prvotné nastavenie v praxi

Po otvorení aplikácie Offero si najskôr zvolíte krajinu. Na výber je Slovensko a Česká republika. Následne vás privíta úvodná obrazovka, na ktorej vidíte najnovšie inzeráty zo všetkých kategórií.

Pre rýchly prístup ku kategóriám je možné využiť tagy, ktoré sa nachádzajú na vrchnej časti obrazovky. Tá spodná zase obsahuje hlavné menu rozdelené do 5 kategórií. Na výber je Domov, Správy, Pridať inzerát, Profil a Nastavenia.

Offero

Pre plnohodnotné využívanie aplikácie odporúčame sa zaregistrovať. Môžete tak urobiť klasicky pomocou mena a hesla, prípadne sa rýchlo prihlásite pomocou účtu Google alebo Facebooku.

Oceňujeme rýchlosť a prehľadnosť aplikácie. Vytvorenie inzerátu je jednoduché a intuitívne. Spomínaný sprievodca kvality sa tu určite hodí. Upozorní vás na to, aby ste pridali lokalitu, fotografie, aby bol váš popis inzerátu dostatočný a podobne.

Hodnotenie: Pokročilé filtrovanie je veľké plus

Aplikácia Offero sa nám naozaj veľmi páči. Počas jej testovania sme nenarazili na žiadny problém. Je rýchla, spoľahlivá a pridávanie inzerátu je naozaj intuitívne. Oceňujeme najmä sprievodcu kvality a pokročilé možnosti filtrovania, ktoré neponúka žiadna iná slovenská aplikácia.

Offero

Skvelý je aj chat priamo medzi kupujúcim a predávajúcim. Celkový predaj či nákup tovaru tak zvládnete len s pomocou aplikácie, nemusíte nikomu telefonovať ani písať e-maily.

Aké sú plány do budúcnosti?

Aplikácia Offero si nachádza stále viac fanúšikov, počet registrácií už presiahol hranicu 100-tisíc. Spoločnosť Offero stále pracuje na pridávaní nových funkcií. Pripravuje napríklad možnosť inzerovať pre firmy, ktorá by mala byť spustená už čoskoro. V pláne sú aj ďalšie aktivity, ktoré spoločnosť zatiaľ nekomentovala, no určite sa máme načo tešiť.

Offero - Bazár s kuriérom
Offero - Bazár s kuriérom
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot
  • Offero - Bazár s kuriérom Screenshot

Tento článok vznikol v spolupráci s Offero.

4.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+