MojAndroid

O spojení umenie a technológií sme písali už niekoľkokrát. Či už išlo o tanec s dronmi, alebo dokonca symfonický orchester spojený s dronmi. Teraz sa do hry o divákove srdce zapája aj Oculus. Vývojár náhlavného setu s virtuálnou realitou totiž predstavil nový tvorivý nástroj s názvom Quill, vďaka čomu môžu kresliť ilustrátori svoje maľby v 3D priamo vo virtuálnej realite. Základom je spojenie zariadení v podobe herných ovládačov Touch controllers, ktoré umelec drží v rukách a “maľuje” nimi vo virtuálnej realite, ktorú vidí pred sebou vďaka okuliarom Oculus Rift. Všetko zastrešuje program Quill určený na maľbu. Pomocou ovládačov, senzorov a kamier si budú môcť používatelia tohto nástroja vyberať štetce, farby, maľovať kamkoľvek v rámci 3D “plátna”. Hnacím motorom pre vznik Quillu bol fakt, že 2D kresby nevyzerali v 3D prevedení príliš dobre. Preto sa Oculus Story Studio rozhodlo vytvoriť možnosť kresliť priamo vo virtuálnej realite. Okrem toho, umelca a jeho dielo môžu diváci sledovať aj v klasickom 2D formáte, ako to vidno na videu:

Quill pomáha tvoriť film Dear Angelica

Prvým dielom, ktoré vznikne týmto spôsobom je krátky film Dear Angelica od Oculus Story Studio. Dear Angelica bude teda zároveň film určený divákom s Oculusom. Túto inovatívnu novinku ohlásila spoločnosť ešte na filmovom festivale Sundance 2015 a dočkať by sme sa jej mali v priebehu tohto roka. Vo filme nemajú chýbať lietajúce ryby, draky – a to všetko sa bude vynárať z prostredia detskej izby.

dear-angelica-oculus

Na záver iba dodáme, že hoci Quill zatiaľ nie je dostupný pre bežných používateľov, Oculus časom neplánuje robiť drahoty v jeho sprístupnení.

Zdroj: techcrunch.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+